Domů » Články » 7 detektivních her, které vám zamotají hlavu

7 detektivních her, které vám zamotají hlavu

„Je to má stará zásada, že jakmile vyloučíte nemožné, všechno ostatní, co zbude, ať je to jakkoli nepravděpodobné, musí být pravda.“ - A.C. Doyle

Záhada, napětí, sbírání stop a dedukce. Pokud jste vždy doufali, že z vás jednoho dne bude slavný detektiv, ale místo toho pořád ještě píšete domácí úkoly (pomoc), dám vám tip na 7 her, kde si roli vyšetřovatele alespoň na pár hodin vyzkoušíte. 

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
Při pondělní pochmurné náladě vás jistě zaujme hra s jedním z nejslavnějších knižních detektivů. Jako Sherlock Holmes budete vyšetřovat několik obtížných případů vražd ve viktoriánském Londýně – ale nečekejte nic zadarmo – obvinit totiž můžete i nevinného. Hledáte stopy, řešíte hádanky, vyslýcháte podezřelé… I tak vás hra za ručičku nevodí a konečné rozhodnutí, kdo byl vrahem, je tak na vás. Atmosféra, napětí a občasné hraní za Sherlockova psa na vás čeká ve hře Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. 

Hru si můžete pořídit na Steamu za 29,99€

Murdered: Soul Suspect
Smrt a detektiv nikdy nespí. Nebo alespoň v tomhle případě tomu tak bude. Tentokrát budete duchem detektiva z města Salem, který v nehmotné podobě vyšetřuje svou vlastní vraždu. Skrze vstupování do myslí svědků zjišťujete další podrobnosti a objevujete nové stopy. Lehké? Zatím. Průchod vám budou ztěžovat démoni, mající zálusk na lidské duše. A tím i na tu vaši. 

Za 19,99€ si hru můžete pořídit na Steamu

L.A. Noire 
Zlatá poválečná éra 40. let v USA na vás dýchne v prostředí L.A., kde nastupujete jako nováček na policejním oddělení. Série podivných událostí a vražd vás donutí bádat mnohem více a přiblížit se až nebezpečně blízko pravdě o místním podsvětí. Akce, interaktivní zážitek, krásné prostředí a skvostně vypadající auta (netuším jaká, ale hezky se lesknou). To je L.A. Noire.

Hru si můžete ve službě Steam zakoupit za 29,99€

Kona
Jedete na schůzku se svým novým klientem. Vaše auto havaruje, výrazně se ochladí. Když dorazíte na místo setkání, zjistíte, že váš klient je mrtvý. A všechno jde od té doby do kytek. Ve hře Kona musíte vyřešit, co se sakra kolem vás děje a zároveň si uchránit vlastní krk. Lovecká puška, sněžný skútr a pistole se světlicemi se stanou vašimi dobrými kamarády. 

Hru si na Steamu můžete pořídit za 14,99€  

The Vanishing of Ethan Carter
Na téhle hře mě okouzlilo hned několik věcí. Na prvním místě je rozhodně malebné prostředí, kterým procházíte. Druhé místo obsadil jednoznačně příběh, který si skládáte z postupných střípků a útržků, které naleznete. Žádná akce, žádný souboj, žádné složité hádanky. Prostě pátrání po pravdě. 

Za 18,99€ si hru můžete pořídit ve službě Steam 

This Is the Police
Velmi zajímavě podaná hra je This Is the Police, kde musíte zapojit veškeré taktické buňky v mozku, které máte, abyste vyřešili všechny případy. Budete hrát za šéfa oddělení Jacka, který to má pod palcem na poslední tři měsíce (do konce výpovědní lhůty). Kromě možnosti povýšení svých podřízených se podle vašich rozhodnutí vyvíjí příběh, a tak vás tahle komiksová záležitost na spoustu hodin doslova strhne. 

Ve službě Steam je hra dostupná za 14,99€  

The Council
Pokud vás nezaujala viktoriánská Anglie, přežívání v mrazu nebo průzkum v přírodě, možná si na své přijdete ve hře The Council, zasazené do magického období 18. století. Vaše matka je pohřešovaná a pohybujete se ve společnosti plné intrik a lží. Abyste si poskládali alespoň část skládanky, musíte zjistit, jaké jsou vztahy mezi postavami, kdo na co slyší a jak na něj nejlépe zapůsobit. Trošku takové mystery Zoufalé manželky. 

Za 29,99€ může být hra ve vaší Steamu knihovně

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X