Domů » Články » 7 exkluzivních her pro Nintendo Switch, které si užijete i na cestách

7 exkluzivních her pro Nintendo Switch, které si užijete i na cestách

Nintendo Switch je tu s námi již téměř tři roky a za tu dobu na něj vyšla velká spousta her. My se ale dnes zaměříme jen na sedm, které si nikde jinde nezahrajete a opravdu stojí za to.

Super Mario Odyssey
(Nintendo Switch)

Osvědčená značka, která Nintendo provází od nepaměti. Opět zde jde o únos princezny a Mario musí zasáhnout. Společně s ním se vydáte napříč rozličnými planetami, kde navštívíte třeba divoký západ, nebo planetu která je se celá z jídla. Po celou dobu budete v patách proradnému Bowserovi. Inovací ve hře je Mariova zvláštní čepice, díky která se budete moci převtělit do nepřátel a vyřešit tak mnohé úkoly.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
(Nintendo Switch)

U osvědčených značek zůstaneme i na podruhé. Link, stejně jako Mário, pořád zachraňuje princeznu a království Hyrule. To totiž ovládl temný čaroděj Ganondorf a Link to tak nemůže nechat. The Legend of Zelda: Breath of the Wild je prvním dílem série, který se odehrává v plně otevřeném světě a je jen na vás, co uděláte. Hra vám dokonce ihned na začátku povolí jít na samotného Ganondorfa. Vše je tu do detailu propracované a dává to žánru sandbox úplně nový rozměr. Pokud jste tedy ještě neměli tu čest, směle do toho.

Astral Chain
(Nintendo Switch)

Hra která spojuje otevřený svět, akční hratelnost a detektivní vyšetřování. Přesně to je Astral Chain, který se na pulty obchodů dostal minulý rok a mají jej na svědomí autoři z PlatinumGames. Váš úkol je jednoduchý. Bojovat proti mimozemské invazi, která vtrhne i do města Ark. Celé je to pak zabalené do krásné, stylizované grafiky. Hru lze navíc hrát lokálně s kamarádem a lze tak vytvářet neskutečná komba, kterými překvapíte nepřátele.

Luigi’s Mansion 3
(Nintendo Switch)

Lugi, trochu opomíjený bratr Maria, se minulý rok dočkal své další hry. Společně s Mariem a dalšími přáteli je Luigi pozván na luxusní dovolenou. Všichni pozvánku samozřejmě přijmou, protože i herní postavy potřebují oraz. Jenže jak se vzápětí zjistí, byla to jen léčka jak všechny zajmout a uvěznit ve strašidelném domě. Luigi je tak jedinou nadějí na záchranu. Do rukou se mu dostává nový lapač duchů a hon může začít.

Arms
(Nintendo Switch)

Prakticky jednoduchá bojovka, která skvěle využívá potenciálu konzole. Chopte se Joy-Conů a boxujte. Ve hře je na výběr hned několik bojovníků, kteří mají různé schopnosti. Snímání pohybu je i bez dodatečného senzoru velice přesné. Navíc to není žádná sranda naučit se přesné pohyby pro každou postavu, takže se u hry i pěkně zapotíte.

Tetris 99
(Nintendo Switch)

Určitě si teď klepete na čelo a říkáte si, proč je tu zrovna Tetris. Pravdou ovšem je, že Tetris 99 je veliká zábava. Hra se svezla na trendu battle royale her a tak zde vždy utká 99 hráčů, kteří se postupně vyřazují až zbude jen jediný. Hraje se klasický Tetris, uzavíráte řady a vytváříte tak komba, kterými pak útočíte na své nepřátele. Těm po úspěšném zásahu vyjede stěna, kterou když včas nezastaví, zabije je. Hra je ke stažení zdarma, jediné co potřebujete je přístup k internetu a mít zaplacenou službu Nintendo Online.

Pokémon Sword and Shield
(Nintendo Switch)

Jako poslední tu máme legendární Pokémony. Ti provázeli naše dětství a zdá se, že tak budou činit ještě několik generací. Již osmá generace Pokémonů nás zavede do nového regionu Galar. Čekají nás zasněžené hory, pouště, doly, ale samozřejmě i města. Objeví se i tři noví startovní Pokémoni. Konkrétně se bude jednat o Grookeyho (travní typ), Scorbunnyho (ohnivý typ) a Sobblea (vodní typ). Samozřejmě nebudou chybět ani staré známé potvůrky, která známe z první sto padesátky. Hra jako vždy vyšla ve dvou verzích (Sword nebo Shield), které se liší legendárními Pokémony.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X