Domů » Články » 7 FPS her, které vás nechají všechny a všechno rozstřílet

7 FPS her, které vás nechají všechny a všechno rozstřílet(6 minuty čtení)

FPS, nebo-li střílečky z první osoby, jsou velice rozšířený žánr a každý z nás jistě nějakou takovou hru hrál. Proto se jako první v tomto roce podíváme na zoubek těm, které za to opravdu stojí.

DOOM
(Linux, Microsoft PC, Xbox, Playstation, Game Boy Advance, SNES, Sega 32X, RiscPC, NeXT, 3DO)

Když se řekne FPS, těm starším z vás se určitě vybaví DOOM. Koho by přece nebavilo kosit hordy démonů v roli elitního mariňáka. Příběh se točí kolem experimentu s portály, který tak trochu nevyšel a z portálů začali vylézat démoni. Vaším úkolem je tedy všechno co se hýbe zabít a zabránit démonům, aby se dostali na Zem. Hra se dočkala několika pokračování a tento rok nás čeká další krvavá řežba.

Duke Nukem 3D
(Nintendo 64, Microsoft PC, Android, Linux, DOS, Mega Drive, PlayStation, Mac OS, Amiga 1200, PlayStation, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Mac OS, iOS)

Dalším hrdinou, který měl problém s emzáky, je Duke Nukem. Ten musí ochránit svět před invazí. Samozřejmě je idolem žen a všechno mu prochází, nešetří hláškami a své nepřátele posílá na onen svět pěkně stylově. Hra se po dlouhých čtrnácti letech dočkala pokračování v roce 2011 a nutno říci, že to bylo docela zklamání. Naštěstí si starý dobrý Duke Nukem 3D můžete užít i na nových platformách díky remasteru.

Call of Duty 2
(Microsoft PC, Xbox 360, Mac OS, Windows Mobile)

Call of Duty asi není nutné moc představovat. Série FPS her, které kopírovaly události z druhé světové války, aby se později přenesly do blízké budoucnosti a nakonec i do vesmíru. Mezi nejlepší dle mého stále patří druhý díl, který obsahuje legendární vylodění v Normandii a navíc má stále výborný multiplayer.

Crysis
(Microsoft PC, Xbox 360, PlayStation 3)

Hra, která ve své době neměla konkurenci. Po jejím vydání prakticky neexistovalo PC, které by ji rozjelo na plné detaily a i dnes hra vypadá úžasně. V prvním díle hry se v roli vojáka amerických speciálních sil Nomáda podíváme na Lingshanovy ostrovy, kde operuje tým IAS a korejská armáda. Váš úkol je jednoduchý – najít a osvobodit zmizelé archeology. Ovšem nic není tak úplně jednoduché a kromě korejské armády začne dělat problémy i něco úplně jiného. Hra byla jedinečná především speciálním nanooblekem, kterým disponuje vaše postava. Kombinace střelby a schopností vašeho obleku jsou pak opravdovou pastvou pro oči.

Far Cry
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Zde je opravdu těžké vybrat nejlepší díl, jelikož všechny byly pěkná akční jízda s originálním příběhem a prostředím. Podíváme se tu na exotické ostrovy, do budoucnosti nebo třeba do pravěku. V Ubisoftu si dávají záležet, aby každý z dílů byl dost bláznivý a měl nějaký zvrat. Z poslední doby bych určitě doporučil Far Cry 5 nebo Far Cry New Dawn. Tyto dva díly tvoří výjimku a navazují na sebe. Možnosti hraní jsou zde rozmanité. Kromě klasického střílení na vás čeká spoustu dopravních prostředků, zbraní na blízko, nebo třeba rybaření.

Bioshock Infinite
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC, Mac OS, Linux)

Série Bioshock zase trochu posunula žánr FPS a třetí díl s podtitulem Infinite to dle mého dotáhl k dokonalosti. Ujímáte se zde Bookera DeWitta, bývalého detektiva společnosti Pinkerton. Booker trpí psychickými problémy, které řeší alkoholem a hazardem. Je najat záhadnou dvojicí, která chce aby z města Columbia, které se nachází v oblacích, přivedl dívku Elizabeth a tím splatil své dluhy. Elizabeth vás poté provází celou hrou a je opravdu dobrým parťákem. Nikde nepřekáží a občas vám hodí náboje nebo nějakou tu lékárničku. Ke hře vyšlo i výborné DLC Bioshock Infinite: Burial at Sea, které má dvě epizody a vysvětluje události, které se staly před prvním dílem.

GoldenEye 007
(Nintendo 64)

Na konec tu máme hru s Jamesem Bondem v hlavní roli. Tato hra se dostala již jednou do herních tipů podle filmů. Mnozí ji považují za definici žánru FPS a nebojím se říci, že je to pravda. Hra vyšla jen na Nintendo 64, ale i tak se stále jedná o jednu z nejvíce populárních her s agentem 007. Jak už název napovídá, dočkáme se zde děje z filmu Zlaté oko s Piercem Brosnanem. Dokonce bylo možné ji hrát s kamarádem ve splitscreen módu, protože ve dvou se to vždycky lépe táhne.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X