Domů » Články » 7 gangsterských her, které se neodmítají

7 gangsterských her, které se neodmítají

Remake Mafie je za dveřmi a pokud se nemůžete dočkat, co takhle si před vydáním zopakovat některé klasické hry, ve kterých můžete být ten pravý gangster?

The Godfather
(PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox, Xbox 360, Wii, Microsoft PC)

Začneme asi největší knižní a filmovou klasikou, která se dostala i do her. První herní Kmotr vyšel už v roce 2006, pod hlavičkou EA. Ujali jste zde role mladého mafiána, jehož otec byl oddaný Donu Corleonovi. Vašeho otce ovšem zabije druhá mafiánská rodina a tak začíná vaše cesta za pomstou. Hra v mnohém kopíruje knihu a první dva filmy, pokud jste je ovšem neviděli a knihu nečetli, budete se trochu ztrácet. Děj je totiž v některých částech lehce pozměněný.

Scarface: The World Is Yours
(PlayStation 2, Xbox, Wii, Microsoft PC)

Ve stejném roce, kdy vyšel herní Kmotr, se objevila i hra Scarface: The World Is Yours. Nejednalo se ovšem o herní adaptaci filmu, ale jakési pokračování, kde Tony Montana přežil a nyní se chce pomstít těm, kteří se jej pokusili zabít. Hra se odehrává v Miami a máte tu k dispozici celé město, kde bojujete s gangy, kšeftujete s drogami a hlavně získáváte zpět svou reputaci.

Grand Theft Auto: Vice City
(Android, Microsoft PC, PlayStation 2, PlayStation 4, iOS, PlayStation 3, Xbox, macOS, Fire OS, Mac OS)

V Miami ještě zůstaneme, jelikož právě zde se odehrává asi nejlepší díl série GTA s názvem Vice City. Malý mafián Tommy Vercetti si odseděl svoje a nyní má od hlavy mafiánské rodiny úkol. Ten zní celkem jednoduše – letět do Vice City a uzavřít drogový obchod. Jenže ten se moc nepovede a Tommy končí bez peněz i drog. To se samozřejmě hlavě Forelliho rodiny, Sonnymu Forellimu, nelíbí. Musíte tedy vymyslet, jak to napravit a postupně vystoupat po mafiánském žebříčku až nahoru.

Sleeping Dogs
(Microsoft PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One)

Nyní něco málo z východu. Přesuneme se totiž do Hong Kongu, kde chtějí Wei a jeho kamarád rozjet drogový byznys. Jenže oba skončí v rukou policie a Weiovi je nabídnuta práce v utajení. Weiovým úkolem je infiltrovat jednu z rodin Triad. Při tom se seznámí s jedním z členů – Winstonem, který ho vezme za svého bratra. O to těžší však bude infiltraci splnit, aby policie členy Triad mohla zatknout.

The Getaway
(PlayStation 2)

Každá země má své gangy a výjimkou není ani Velká Británie, konkrétně město Londýn. Hra The Getaway nás vezme do londýnského podsvětí, kde se setkáme s Markem Hammondem, jenž je nucen vrátit se k nekalé činnosti. Důvodem je únos jeho syna, kterému hrozí smrtelné nebezpečí. Zajímavostí je, že kromě Hammonda je možné hrát i za policistu Franka Cartera z letecké divize, který je pověřený záchranou Hammondova syna a zatknutím únosce Jolsona.

Yakuza – série
(PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Wii U, PlayStation 4, Android, iOS, Microsoft PC, Xbox One)

Série Yakuza má mezi hráči celkem velkou tradici. Jedná se o kriminální drama, které se především zaměřuje na postavu Kazuma Kiryu z klanu Tojo. Společně s Kazumou nebo jinou postavou, záleží na díle který hrajete, se pohybujete po městě a plníte různé úkoly, z nichž všechny nemusí mít zrovna kriminální charakter. Hra se mnohdy nebere vážně a setkáte se tak s mnoha vtipnými momenty.

Mafia: The City of Lost Heaven
(Microsoft PC, PlayStation 2, Xbox)

Pokud jste si mysleli, že zapomenu na tu největší klasiku, tak vás teď uklidním. Co lepšího si totiž před remakem Mafie zahrát, než původní Mafii. Připomeňte si příběh Thomase Angela, bývalého taxikáře, který se přidá na stranu mafie. Tom pracuje pro rodinu Dona Salieriho, ale brzy zjistí, že tenhle život není pro něj. Vydá se tedy policii a svědčí proti Donu Salierimu u soudu. Celý příběh je pak vyprávěn retrospektivně, kdy se Tom setkává s detektivem Normanem a vypráví historky, který jsou plné výpalného, mrtvol, zrady a dalších bezva věcí.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X