Domů » Články » 7 Hack and Slash her, ve kterých všechny rozsekáte

7 Hack and Slash her, ve kterých všechny rozsekáte

Týden zase uběhl a já tu pro vás mám další tipy. Dnes se podíváme na sedm Hack and Slash her, ve kterých mlátíte mnohdy celé hordy nepřátel hlava nehlava.

God of War III
(PlayStation 3, PlayStation 4)

Celá série God of War stojí za zmínku, ale ve třetím díle se uzavřela Kratova cesta za pomstou. Pokosili jste několik bohů a vaše čepele se zasekly i do samotného Dia. Rychlé vrstvení komb a zvláštní schopnosti spolu s plynulostí hry vytvořily mnohdy skvělé scény, ve který na obrazovce umíraly stovky nepřátel.

Devil May Cry 5
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Asi marně byste hledali hru, která je svým Hack and Slash gameplayem tolik proslulá. Pátý díl této série vyšel minulý rok a samozřejmě se vrátil lovec démonů Dante spolu s Nerem, ke kterým se připojí nová postava jménem V. Společně pak musí porazit démona Urizena, který chce zničit lidský svět. Kromě sečných zbraní se v Devil May Cry i dost střílí a bitvy někdy vypadají jako pěkný chaos. 

Middle-earth: Shadow of War
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Ačkoliv mnozí tuhle hru ze Středozemě považují za RPG, jedná se spíše o Hack and Slash s RPG prvky. Pokračuje tu cesta hraničáře Talion a ducha elfa Celebrimbora, jenž sídlí v Talionově těle. Děj je zasazen mezi Hobita a Pána prstenů. A co tu jde? O nic menšího, než o nový prsten moci, který by dokázal porazit samotného Saurona a jeho armádu. Společně s Talionem se tedy vydáváte hluboko do Mordoru hledat ztracený prsten a rekrutovat svou novou armádu skřetů.

Star Wars: The Force Unleashed II
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC, Nintendo Wii, Nintendo DS, iOS)

Není to sice nejlepší Star Wars hra, ale mohlo by být hůře. Mise jsou zde repetitivní, ale u hry vás bude držet soubojový systém a příběh zasazený mezi epizody III a IV. V kůži Starkillera se vydáte na hon za Jedii, kteří se ještě po rozkazu 66 skrývají všude po galaxii. Nakonec se postavíte proti Impériu a pokud na konci uděláte jedno zásadní rozhodnutí, nemusela by existovat žádná další filmová epizoda.

Dante’s Inferno
(PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Portable)

Pokud jste vlastnili Xbox 360 a bylo vám líto, že si nemůžete zahrát výše zmíněné God of War, bylo Dante’s Inferno výbornou alternativou. Jak už název napovídá, námět vychází z první části klasické básně Danta Alighieriho Božská komedie. Dante si tu projde 9 kruhů pekla a porazí nejedno velké monstrum nebo bosse. 

Metal Gear Rising: Revengeance
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC, Mac OS, Nvidia Shield Portable)

Spin-off série Metal Gear, na kterém pracovalo studio PlatinumGames, je čístá Hack and Slash akce, kde bosse mlátíte třeba i hodinu. Hlavním hrdinou je zde Raiden, který se v sérii Metal Gear objevil již několikrát. Děj se odehrává čtyři roky po Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots a i když na hře nepracoval samotný Kojima, ostuda se zde nekoná a hra výborně zapadá do universa Metal Gear.

Golden Axe
(DOS, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Master System)

Dnes skončíme v retro stylu a to hrou, kterou někteří z vás znají především z arkádových automatů. Golden Axe byla asi nejdůležitější hra roku 1989 a dá se považovat za jednu z prvních Hack and Slash her. Jednalo se o klasickou arkádu, kde jste vymlátili nepřátele na obrazovce a teprve potom jste se mohli posunout dále. Na výběr jste měli ze tří postav – trpaslík Gilius Thunderhead, barbar Ax Battler a amazonka Tyris Flare. Každý z nich ztratil někoho z rodiny a nyní se musí probojovat až na konec hry za svou pomstou. 

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X