Domů » Články » 7 her, kde se ocitnete v kůži detektiva

7 her, kde se ocitnete v kůži detektiva(5 minuty čtení)

Detektivky byly odjakživa velmi oblíbeným žánrem, Není tedy divu, že se detektivové přesunuli z knih a filmů i do her. Dnes se podíváme na 7 detektivních her, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Return of the Obra Dinn
(Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, macOS, Microsoft PC, Mac OS)

Pokud vám Return of the Obra Dinn nic neříká, určitě budete znát populární hru Papers Please, kterou vytvořil ten samý vývojář, a sice Lucas Pope. Jedná se o čistokrevnou adventuru, odehrávající se v roce 1808. Do přístavu právě připlouvá loď Obra Dinn. Určitě si říkáte, že to není nic zvláštního. Jenže tuhle loď nikdo neviděl dlouhých 6 let. V roce 1802 vyrazila na cestu do Indie, kam ale nikdy nedoplula a byla považována za ztracenou, Tedy až doteď. V tu chvíli přicházíte na scénu vy, jakožto pojišťovací úředník britské východoindické společnosti. Pomocí speciálních hodinek budete vracet čas a postupně odkrývat tajemství lodi. Na ní totiž nezůstal nikdo živý a vaším hlavním úkolem je vyšetřit, jak zemřelo všech šedesát členů posádky.

The Wolf Among Us
(Android, iOS, OS X, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Další hrou je adventura, která kombinuje náš svět s pohádkovými bytostmi. Její předlohou je komiks Mýty a tento rok bychom se snad měli dočkat druhého dílu hry, jehož vývoj byl obnoven. Hlavní postavou je zde detektiv Bigby Wolf, který vyšetřuje vraždu jedné dámy. Zpočátku se vše jeví jako klasický případ ale je to složitější, než se zdá. Záleží na vašem rozhodnutí, jak to celé dopadne.

L.A. Noire
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC, Nintendo Switch)

Klasická detektivka ze 40. let 20. století. V hlavní roli je zde Cole Phelps, který se vrací z války a připojuje se k losangeleské policii, kde začíná jako pochůzkář, ale postupně se vypracuje až na detektiva. Hra se proslavila hlavně mimikou postav, která byla klíčová pro řešení jednotlivých případů. Museli jste totiž odhalit, zda vám podezřelí lže, či nikoliv.  

Murdered: Soul Suspect
(PlayStation 3, Xbox One, Microsoft PC, Xbox 360)

Hodně netradičně pojatá detektivka, a to hlavně proto, že jste od začátku mrtví. Ne není to spoiler, tato informace je i v traileru a ve skutečnosti není až tak důležitá. Důležité totiž je, že se z vás stane duch a vy musíte vyšetřit svou vlastní vraždu. Pomocí vstupování do myslí jednotlivých svědků, postupně odhalujete kdo vás vlastně zabil. Vyšetřování vám navíc ztěžují démoni, kteří mají spadeno na lidské duše, tedy i na tu vaši.

The Council
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Hra odehrávající se v 18. století, kde vyšetřujete zmizení své vlastní matky. V roli Louise de Richeta se vydáváte hledat na soukromý ostrov Lorda Mortimera. Zde se setkáte se zdejší smetánkou a zjistíte, že každý má své tajemství. Musíte tedy odhalit jednotlivé intriky a vztahy mezi postavami, abyste vypátrali, kde je vlastně vaše matka.

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Asi nejznámější detektiv všech dob si samozřejmě našel cestu i do her. Konkrétně se podíváme na hru Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter z roku 2016, která kombinuje klasickou adventuru a akční hratelnost. Vyšetřovat zde budete hned několik menších případů, mezi které patří vražda způsobená sochou nebo třeba podivnou nehodu na náměstí. Čekají vás logické hádanky, ale i akční sekvence, kde bude místo slov nutné použít i zbraně.

This is the Police
(Android, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft PC, iOS, Linux, Mac OS)

Jako poslední tu máme hru, kde budete šéfovat celému policejnímu oddělení. Šéf policejního oddělení Jack musí řešit všemožné případy a rozdělovat práci všem policistům. Své podřízené navíc můžete povyšovat a rozhodovat, jakým směrem se hra bude ubírat. Znovuhratelnost je tedy zaručena a tahle komiksově stylizovaná vás zabaví i na několik hodin.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X