Domů » Články » 7 her, které disponují velkým herním světem

7 her, které disponují velkým herním světem

Jak jsme se přesvědčili u Just Cause 4, velká mapa automaticky neznamená skvělou hru. Avšak dnes mám pro vás tip na 7 her, kde má hlavní hrdina široké pole působnosti a neměly by vás minout.

Assassin’s Creed: Syndicate (3,7 km²)

Půjdeme od těch nejmenších. V tomto případě si pomyslnou nejkratší sirku vytáhl Assassin’s Creed: Syndicate. Ačkoliv se hra odehrává v obrovském Viktoriánském Londýně roku 1868, herní mapa má necelé 4 km². I to je ale dost a po městě je stále co dělat. Využit je prakticky každý metr a nudit se tu opravdu nebudete.

Kingdom Come: Deliverance (15 km²)

Jako další tu máme asi nejúspěšnější českou hru poslední doby, která do detailu ukazuje krásy Posázaví. Hra se rozkládá na 15 km² a pokud se vám to zdá málo, vyvedu vás ihned z omylu. Vzdálenost mezi jednotlivými městy a vesnicemi není vůbec krátká. Je tedy nutné si co nejdříve sehnat koně, protože běhat v plné zbroji přes louky, lesy a lány je opravdu vyčerpávající. 

Far Cry 5 (60 km²)

Typický americký zapadákov plný nebezpečných fanatiků, zvířat a dalších věcí. Přesně to je Far Cry 5, ve kterém je vaším úkolem porazit fanatického otce Josepha Seeda, který se svou „armádou“ obsadil Hope County. Kromě samotného dopadení Seeda skrývá mapa spoustu vedlejších úkolů a aktivit. Například se prostě jen můžete zastavit a lovit ryby v nejbližším jezeře, nebo běhat po lese a lovit zvěř… raketometem.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (71 km²)

Největší Zelda ze všech, která má krásný rozmanitý svět, kde je možné naprosto cokoliv. Třeba pokácet strom a klády následně shodit z kopce na nebohé nepřátele. The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukázala, jak může být herní svět velký, využitelný a prakticky plně funkční. Například nedoporučuji mít na sobě cokoliv z kovu, pokud začne bouřka. Mohl by se z vás stát chodící hromosvod. 

Read Dead Redemption 2 (75 km²)

Tahle hra tu samozřejmě nesmí chybět. Společně s Arthurem Morganem se podíváte do roku 1899, kde už není moc místa pro klasického kovboje. Mapa je velká 75 km² a i když většinu místa zabírá příroda, nenechte se zmást, pořád se něco děje. Můžete narazit na Kukluxklan, náhodného kolemjdoucího, který vám prozradí, kde se nachází poklad, nebo zachráníte nebohou dámu v nesnázích.

Zaklínač 3: Divoký hon (135 km²)

Představovat tuhle hru nějak blíž by asi bylo nošení dříví do lesa. Příběh Zaklínače Geralta zná téměř každý. Ve třetím díle hry jsme s Geraltem mohli procestovat 135 km². Tato rozlehlá mapa obsahuje spoustu otazníčků, vedlejších úkolů, zakázek na monstra a spoustu dalších věcí. Upozorňuji, že pokud trpíte vetším OCD, nebude se vám počet otazníků na mapě vůbec líbit, zkrátka bude chvíli trvat, než je všechny vysbíráte.

Assassin’s Creed Odyssey (256 km²)

Skončíme sérií, kterou tento článek i začal, akorát zde je mapa mnohonásobně větší a není se čemu divit. V Assassin’s Creed Odyssey je totiž prakticky celé Řecko a pro cestu z bodu A do bodu B se neobejdete bez lodi. Pokud si myslíte, že moře je zde prázdná výplň, po které jen cestujete, nenechte se mýlit. Na moři se děje téměř tolik věcí, co můžete zažít na souši. Navíc si k tomu připočítejte mýtické potvory a o zábavu je postaráno.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X