Domů » Články » 7 her, které jsou kontroverzní

7 her, které jsou kontroverzní

Hry jsou stále propírané za to, že mohou za kdejaký zločin a kazí mládež. I když se tento názor již tolik neobjevuje, stále jsou tu lidé, pro které je hraní pokleslou zábavou a vodou na jejich mlýn jsou hry, které jsou v ledasčem kontroverzní. A právě na sedm takových se dnes podíváme.

Mortal Kombat

První díl této série vyšel již v roce 1992 jako arkádový automat a získal si mnoho fanoušků. Již tenkrát jste mohli svému soupeři vyrvat páteř nebo provádět další různé vylomeniny (doslova). Takzvané fatality zůstaly ve hře dodnes a v posledních dílech si je můžete užít rentgenovým pohledem. Takže vidíte, jaká kost praská, které orgány vyrvete a z čeho nejvíc stříká krev. Právě pro svou brutalitu je hra mnohdy odsuzována.

Carmageddon

Jako druhý tu máme netradiční závodní hru. Zatímco běžné závodní hry vám dají bonus za projetí nějaké brány, nebo za gumování pneumatik, Carmageddon vám dává body za přejíždění chodců. Došlo to tak daleko, že v Německu a Brazílii museli být chodci nahrazeni zombíky a roboty, aby se hra vůbec mohla prodávat.

Manhunt

Za tímto herním počinem stojí slavné studio Rockstar, kterému kontroverze opravdu není cizí. Tento hororový titul z roku 2003, plný hrůzných poprav, je považován za jednu z nejvíce násilných videoher, jaké kdy byly vytvořeny. Mohli jste třeba svou oběť udusit igelitovým pytlem a to byl teprve začátek. Prodej hry v Austrálii byl zcela zakázán. Manhunt se také ocitl ve středu zájmu v souvislosti s vraždou mladistvého v Anglii. Počáteční mediální zprávy tvrdily, že vrah se inspiroval právě touto hrou, později bylo však toto tvrzení vyvráceno.

Grand Theft Auto

Asi vás nepřekvapí, že se tu tahle herní série objevila. Opět tu máme Rockstar, který vás od prvního dílu GTA nechává hrát za zločince a k dispozici máte celé město. Můžete zabíjet, spát s prostitutkami nebo třeba obchodovat s drogami. Nejvíce kontroverzní byl asi Hot Coffee mód, který zobrazuje plnou soulož v GTA San Andreas. Kvůli ratingové společnosti byla scéna ze hry vyškrtnuta, ale nebyla z kódu úplně odstraněna. Toho využil jeden z moderů hry a skandál byl na světě.

JFK: Reloaded

Historická simulace, která vás znovu vezme k události atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho, přičemž se zhostíte právě role vraha Lee Harvey Oswalda. Není tedy divu, že tahle hra mnohé pohoršovala. Zajímavé ale je, že Kennedyho rodina, konkrétně senátor Ted Kennedy, hru překvapivě neodsuzoval.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Tahle hra není úplně celá kontroverzní, ale je tu jedna scéna, která ve své době zvedla hodně lidí ze židle. Mise s názvem No Russian vás vezme na letiště, kde můžete střílet do nevinných lidí. Samozřejmě misi lze projít bez jediného výstřelu, ale i tak máte divný pocit, když kolem vás umírají desítky civilistů. Určitě vás nepřekvapí, že mise byla zcela smazána v ruské verzi hry, a v ostatních zemích ji pak bylo možné úplně přeskočit.

Saw: The Video Game

Filmová série Saw je známá svými sofistikovanými pastmi, které mnohdy trhají části děla a krví se tu také nešetří. Jinak na tom není ani hra, ve které si morbidní úkoly z filmu můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Některé scény jsou opravdu znepokojující a je zázrak, že navzdory této skutečnosti nebyla hra nikde zakázána.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X