Domů » Články » Herní novinky » Herní tipy » 7 her, které měly obrovský rozpočet

7 her, které měly obrovský rozpočet

Ačkoliv ceny her jsou čím dál příznivější, stále se najdou hráči, kteří si stěžují na to, že jsou drahé. V dnešních herních tipech si ukážeme sedm nejdražších her a možná poté někteří z vás změní názor. Vývoj takové hry totiž není jednoduchý a nové tituly polykají mnohem více peněz, než největší hollywoodské filmy.

Grand Theft Auto V
(PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)
Rozpočet: 265 milionů dolarů

Jak jinak než začít, než tou nejdražší hrou za posledních 30 let. GTA zná asi každý. Obrovský svět, ve kterém hráč v roli gangstera může dělat prakticky cokoliv. V pátém díle bylo navíc možné hrát za tři postavy. Hra vyšla poprvé v roce 2013 na PlayStation 3 a Xbox 360. Za první tři dny vydělala miliardu dolarů a svůj úspěch pak zopakovala v roce 2014 na konzolích PlayStation4 a Xbox One. Završením pak byla PC verze z roku 2015. Hra dodnes slaví velký úspěch a to hlavně díky GTA Online, které se může chlubit velkým počtem aktivních hráčů.

Call of Duty: Modern Warfare 2
(Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft PC, Mac OS)
Rozpočet: 250 milionů dolarů

Šesté Call of Duty v pořadí a druhé pokračování podsérie Modern Warfare bylo lehce netradiční. Nabízelo filmový zážitek, který do té doby moc her nemělo. Příběh se odehrává v roce 2016, kdy ultranacionalisté vyhráli občanskou válku v Rusku. Tím pádem začaly být vztahy mezi Ruskem a USA ještě více napjaté, což je třeba nějak vyřešit. Skvělý příběh a multiplayer zajistil hře veliké prodeje. Třešničkou na dortu už je jen skvělá hudba filmového skladatele Hanse Zimmera, který na hře spolupracoval.

Star Wars: The Old Republic
(Microsoft PC)
Rozpočet: 200 milionů dolarů

Úspěšné MMORPG ze světa Star Wars stálo opravdu hodně peněz. Tehdejší tým z Bioware si dával na hře záležet a tak zde většina postav dostala kvalitní dabing a grafika také nevypadá dodnes špatně. Příběh se odehrává daleko před filmy a zavede nás do války mezi Jedii a Sithy. Ti svou lstí dokáží porazit Galaktickou republiku a donutí její představitele přenechat Sithům mnoho planetárních systémů, území a zdroje.

Destiny
(PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One)
Rozpočet: 140 milionů dolarů

Hra která dělí hráče na dva tábory. Někteří ji přímo milují a ti druzí čekali úplně něco jiného. Hru dostali na starost původní autoři Halo ze studia Bungie. Jedná se multiplayer, kde se v roli Guardiana snažíte předejít invazi z vesmíru. V základní hře bylo možné navštívit kromě Země také Mars, Venuši a Měsíc.

Shadow of the Tomb Raider
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Linux, Mac OS)
Rozpočet: 125 milionů dolarů

Třetí a poslední díl rebootu slavné značky Tomb Raider završuje příběh Lary Croft, který započal v roce 2013. Ačkoliv se nejedná o špatný titul, je mnohými považován za nejslabší z celé trilogie. Lara zde musí zlikvidovat organizaci Trinity a zachránit svět před apokalypsou, kterou by mohl způsobit dávný majský artefakt.

Dead Space
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC)
Rozpočet: 120 milionů dolarů

Netradiční hororová hra od studia Visceral Games, odehrávající se v roce 2508, kde je lidstvo nuceno těžit suroviny z jiných planet. Při jedné takové těžbě se však něco pokazí a začne tu jít o holý život. Hlavní hrdina Isaac Clark není žádný voják, ale pouhý inženýr. Musí si tedy vystačit proti havěti z vesmíru s tím, co na lodi USG Ishimura najde. To hře dodává skvělou atmosféru, která je doplňována temnými kouty vesmírné lodi a skvělými zvukovými kulisami. Hra je inspirovaná filmem Horizont události z roku 1997 a najdeme zde i mnoho dalších odkazů na klasické sci-fi.

Halo 2
(Xbox, Xbox One, Xbox 360, Microsoft PC)
Rozpočet: 120 milionů dolarů

Jako poslední tu máme asi nejlepší FPS střílečku, kterou jste mohli na Xboxu kdy hrát. Je to především čistokrevná akce, která trvá po celou dobu hry, co si hráče tak získalo. Halo 2 zašlo ale ještě dál. Kromě toho je zde i propletený příběh a hra ve své době obsahovala neuvěřitelné dvě hodiny cinematiců. Invaze z prvního dílu sice byla odražena, ale nyní přichází ještě větší hrozba a mimozemšťané se budou muset spojit s lidmi, aby jí mohli čelit. Hru si můžete užít i dnes a to díky remasteru v Halo: The Master Chief Collection, kterou si můžete zahrát jak na Xbox One, tak nově i na PC.

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X