Domů » Články » 7 her, které se odehrávají v České republice.

7 her, které se odehrávají v České republice.(5 minuty čtení)

Hry mají to kouzlo, že nám mohou ukázat známá i neznámá místa. Mohou nás zavést do vesmíru nebo nám přiblížit naši domovinu. Proto se dnes podíváme na 7 her, které se odehrávají v České republice.

Tomb Raider: Angel of Darkness
(PlayStation 2, Microsoft PC, Mac OS)

Jeden z dílů slavné série Tomb Raider se částečně odehrává v Praze. Poznáte to nejen podle zvláštně přeložených cedulí a okolí, ale i podle toho, že na vás nepřátelé křičí s ruským přízvukem “stůj” a podobně. Lara tu má sraz s mafiány a kde jinde, než na Strahově. Pamatuji si dodnes, když jsem hru hrál na PlayStation 2 a slyšel jsem češtinu. Dnes už to působí zvláštně. Navíc zde Praha vypadá spíše jako ruská provincie, to ovšem hře na kvalitě nijak neubírá.

Forza Motorsport 7
(Xbox One, Microsoft PC)

Praha se poprvé objevila v závodní sérii Forza v pátém díle série Motorsport. Nyní se vrací i v sedmém pokračování a je to pořád super. Když pomineme, že některé ulice nejsou tak, jak by měly být a že se projedete přes Karlův most, má projížďka Prahou skvělou atmosféru. Dle mého je to jedna z nejlepších tratí celé hry.

Kingdom Come: Deliverance
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Nesmíme zapomínat ani na největší hru od českých vývojářů ze studia Warhorse. Tato hra se již jednou v mém žebříčku objevila a to konkrétně v doporučení na RPG. Nyní ho tu máme proto, že se odehrává v České republice a jeho ztvárnění je úžasné. Autoři si opravdu dali záležet a když porovnáte místa ze hry s těmi reálnými, uvidíte, že až na to co způsobil zub času, je všechno na svém místě.

Call of Duty: Modern Warfare 3
(Microsoft PC, Mac OS, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii)

V posledním díle minisérie Modern Warfare jsme měli tu možnost podívat se i do Prahy, která zde hraje zásadní roli. Nejenže zde oddělají jednu z hlavních postav, ale jsou zde události, které ovlivňují pokračování celého děje. Vidět zde můžeme orloj a hlavně Staré Město. Kdyby vojáci neměli ruský přízvuk a občas nebyly zkomolená jména, bylo by to o dost lepší. Ovšem ani tak vás tohle ztvárnění Prahy neurazí.

Deus Ex: Mankind Divided
(Microsoft PC, PlayStation 4, Xbox One)

Nejnovější díl Deus Ex s Adamem Jensenem v hlavní roli se z velké části odehrává právě v Praze a musím říct, že se tvůrci vytvoření Prahy budoucnosti zhostili skvěle. Například hlavní nádraží je do detailu propracované a celkově míchání staré architektury s tou z budoucnosti se povedlo a nebije tolik do očí. Samozřejmě zde najdete chyby v překladech názvů a podobně. Ovšem třeba policie, která vás téměř na začátku hry žádá v češtině o doklady, zní velice dobře.

Indiana Jones and the Emperor’s Tomb
(PlayStation 2, Xbox, Microsoft PC, Mac OS)

Hra z roku 2003, kde jsme se podívali do Prahy se samotným Indiana Jonesem. To že se jedná o Prahu však poznáte jen z nápisu na začátku mise. Vývojáři zde pustili uzdu své fantazii a tak zde najdeme jen známé budovy. Například Václavské náměstí je zde opravdu vtipné, ale celkově město vypadá jinak. Navíc je plné nástrah a pastí. Ovšem atmosféru má hra skvělou. Indiana Jones se v této misi vydává na Pražský hrad aby získal část snového zrcadla, ta je totiž potřeba pro otevření Huangdiho krypty.

Vampire: The Masquerade – Redemption
(Microsoft PC, Mac OS)

Na konec tu máme upírskou hru, kde se hlavní hrdina se zamiluje do české jeptišky Anežky. Samozřejmě, jak už název hry napovídá, stane se upírem. Anežku však někdo unesl a vás čeká pátrání. Nemine vás návštěva Prahy 12. století, ale zavítáte i do moderního New Yorku nebo Londýna.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X