Domů » Články » 7 her, které stihnete za jedno – dvě odpoledne

7 her, které stihnete za jedno – dvě odpoledne

Máte chuť si něco zahrát, ale zároveň nedostatek času na dlouhou příběhovku? Tady máte 7 tipů na hry, které budete mít brzy dohrané, ale i tak o pořádný zážitek nepřijdete. 

Shattered Lights 
VR hororová pecka Shattered Lights si s vámi bude hrát. V rozlehlém a zdánlivě opuštěném zdravotnickém zařízení budete mít pouze baterku a vlastní úsudek. Čeká vás objevování, zkoumání, bádání. A trochu toho strachu.

Hru lze pořídit zdarma na Steamu

Octodad: Dadliest Catch 
Humorná hra, u které se nudit rozhodně nebudete. Budete hrát za tátu v domácnosti, který dělá všechny ty běžné denní činnosti. Nakupuje, opravuje vybavení domu, chodí na výlety, připravuje svačiny a žije krásným rodinným životem. Až na to, že je tak trochu chobotnice. 

Hra může být vaše za 13,99 euro ve službě Steam 

Brothers – A Tale of Two Sons 
Příběh je o dvou bratrech, jejichž otec onemocněl a šance na uzdravení závisí na tom, zda se jim povede získat lék. A tak se jednoho dne vydají do světa, kde skrze různé překážky a hádanky zdolávají cestu k cíli. Jako hráč budete ovládat oba bratry najednou, ale ovládání je jednoduché, nemusíte se bát. Hra se nesnaží klást nějaké obtížné nároky, soustřeďuje se spíše na příběh a emoce. 

Hra je na Steamu za 14,99 euro 

Costume Quest 
Blíží se Halloweenský večer, děti se navlékají do kostýmů a domy chystají sladkosti pro koledníky. Vám, jakožto hlavnímu hrdinovi, unesou malé magické bytosti brášku, a tak se ho v průběhu noci snažíte osvobodit. Samozřejmě, během toho se účástníte soubojů s nepřáteli, budujete partu s kamarády, nalézáte nové kostýmy a za sladké si kupujete další věci. Že dětská fantazie nezná mezí, si ověříte ve hře Costume Quest.

Hra je dostupná na Steamu za 9,99 euro 

Kelvin and the Infamous Machine 
Další roztomile kreslená hra, která nadchne mladší i starší hráče. Humorně podaný příběh o geniálním vynálezci, který sestrojil stroj času, a jeho asistentovi, který musí dát všechno do pořádku. Seznámíte se tak s Isaacem Newtonem, slavným renesančním mužem Leonardem da Vincim a mnohými dalšími. 

Za 8,19 euro si hru můžete zakoupit na Steamu 

Serena 
Objevujete se v potemnělé a ponuré chatě, kde čekáte na svou ženu Serenu. Jenže její obraz v paměti postupně bledne. Vaším úkolem je tak si ji připomenout, zjistit kam zmizela a co se s ní stalo. A objevení pravdy může být občas děsivé. 

Hra je zdarma na Steamu 

Scanner Sombre 
Další hra pro VR, kdy se jako průzkumník probudíte v temné vlhké jeskyni. Nasadíte si na sebe helmu a s její pomocí se konečně dokážete zorientovat. A tak tedy bloudíte jeskynními chodbami, slýcháte podivné zvuky a s pomocí vlastního logického uvažování se snažíte dostat ven. Ideální na loudavé nedělní odpoledne, no ne? 

Hra je za 4,99 euro na Steamu 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X