Domů » Články » 7 her, které vám seberou duši a nejen to

7 her, které vám seberou duši a nejen to

Hardcore hry, které vám naprosto nic nedarují, jsou čím dál tím populárnější. Hratelnost je založena na velkých bossech a pěkně tuhých nepřátelích. Jít nepřipraven do jakékoliv potyčky znamená smrt a věřte, že v těchto hrách se umírá opravdu hodně. Není divu, že většina zmíněných her bude od Studia FromSoftware, ale najdou se tu i další, které souls hrám ostudu rozhodně nedělají.

Demon’s Souls
(PlayStation 3, PlayStation 5)

Začneme hrou, kde to všechno začalo. Hráči začali dobrovolně umírat a svět souls her je postupně pohlcoval. Gameplay nikomu nic nedaroval a každé zdolání bosse vyvolávalo až opojný pocit. Hra se odehrává v království Boletaria. Kvůli zneužívání magie známé jako Soul Arts, byla Boletaria napadena bytostí známou jako Old One. Svět byl pohlcen tajemnou mlhou “Deep Fog” a démony, kteří požírají duše. Vaším úkolem je samozřejmě království zachránit a nebude to vůbec jednoduché.

Bloodborne
(PlayStation 4)

Od temného středověku se přesuneme do temného viktoriánského světa, který je plný starých bohů a záhadné nákazy. Řeč není o ničem jiném, než o Bloodborne. Hra je velice ovlivněna dílem H.P. Lovecrafta a najdeme zde takzvané Great Ones, které musíte jako lovec zastavit a tím ukončit lov navždy. Příběh je zde popisován prostřednictvím předmětů a krátkých dialogů, jako tomu ostatně je u většiny FromSoftware her. Je tedy na vás, jestli si ho vyložíte po svém, nebo pro jeho pochopení použijete Wikipedii.

Dark Souls
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch Microsoft PC)

První díl z trilogie Dark Souls vás vezme do království Lordran, které postihlo prokletí a nyní je plné démonů. Vaše postava je nemrtvý vyvolený, který musí znovu zažehnout posvátný oheň a nastolit tak pořádek věcí. Tohle všechno je vám sděleno v prvních animacích, poté se příběh skládá z různých popisů, nenápadných rozhovorů a podobných věcí. Pokud tedy chcete příběhu více porozumět, opět doporučuji Wiki nebo Youtube, kde je spousta videí, které vás více uvedou do světa Dark Souls.

Sekiro: Shadows Die Twice
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Poslední hra z dnešních tipů, které patří pod studio FromSoftware. Narozdíl od ostatních souls her od tohoto studia, klade Sekiro: Shadows Die Twice důraz na příběh a není tedy potřeba nic dalšího dočítat. Ostatní hry jsou navíc čistokrevné RPG, kde si skládáte svou výbavu a investujete duše do zkušeností. Sekiro tyto prvky ořezalo na minimum, vystačit si budete muset jen s katanou a občas vylepšíte i svou prostetickou ruku. Jakožto válečník zvaný “Vlk” jste zachráněni pře jistou smrtí. Poté co zjistíte, že váš pán byl unesen, vydáte se na cestu pomsty a za záchranou vašeho pána.

Nioh
(PlayStation 4, Microsoft PC)

V Japonsku ještě zůstaneme, hra Nioh se totiž velice inspiruje u Ninja Gaiden a Dark Souls. Společně s roninem Williamem se vydáme do Japonska v období Sengoku, kde ožívají bájní japonští démoni, kteří ovšem nebudou váš jediný problém. Je tedy potřeba se pořádně ozbrojit meči, sekerami, kopími i válečnými kladivy a vrhnout se do brutálních soubojů. Samozřejmostí je i změna a vylepšování zbroje, která je taktéž důležitou součástí válečné taktiky.

The Surge
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Od historie se přesuneme do budoucnosti, kde svět téměř vyčerpal své zdroje a pozvolna se propadá do apokalypsy. Hlavním hrdinou je zde obyčejný dělník Warren, který je na vozíku a zrovna dostal práci ve společnosti CREO, která se má svým projektem Resolve svět zachránit. Warren dostane exoskelet, díky kterému se bude opět moci hýbat. Ovšem při implantaci nedostane anestetika a bolestí upadne do bezvědomí. Po probuzení zjistí, že v CEO proběhla kataklyzmatická událost a umělá inteligence ovládla pracovní roboty, drony, ale také dělníky nosící exoskelet. Ti všichni se nyní stali vašimi nepřáteli, přes které se musíte probojovat a věřte, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Hru má na svědomí studio Deck13, kteří vytvořili i fantasy souls-like hru Lords of the Fallen.

Code Vein
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Končit budeme stylizovanou hrou od Bandai Namco, která nás také vezme do budoucnosti, kde neznámá katastrofa vyhladila většinu lidstva. Někteří ovšem měli to “štěstí”, že byli oživení pomocí parazitů zvaných BOR. Problém však je, že po oživení už to nejsou lidé, ale spíše nesmrtelní upíři zvaní revenanti. Ti nemají moc vzpomínek na své lidské životy a navíc, když nemají dostatek krve, stávají se z nich démonická monstra, sužující poslední zbytky lidstva. V roli bezejmenného revenanta se vydáváte na cestu, která je doslova lemována krví a kromě záchrany lidstva se snažíte zjistit i podrobnosti o své lidské minulosti. Hra zaujme především grafikou, která jakoby z anime vypadla. Takže pokud máte rádi výzvy a anime, je Code Vein přesně pro vás.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X