Domů » Články » Herní novinky » Herní tipy » 7 her, které vám zkrátí čekání na nový Doom Eternal

7 her, které vám zkrátí čekání na nový Doom Eternal

Nový Doom je za dveřmi, ale stále musíme chvíli počkat a čím jiným se zabavit, než podobnými hrami. Existuje totiž spousta her, ve kterých kosíte hordy nepřátel a příběh hraje až druhé housle. Pojďme se tedy podívat na hry, které vás by vás měly před vydáním Doom Eternal zabavit.

DOOM
(Linux, Microsoft PC, Xbox, Playstation, Game Boy Advance, SNES, Sega 32X, RiscPC, NeXT, 3DO)

Čím jiným začít, než právě samotným prvním Doomem. Tady to všechno začalo. Jako mariňák na Marsu kosíte hordy démonů, na nic se neptáte, jen konáte. Rozhodně povinnost jako trénink před Doom Eternal.

DOOM 3
(Xbox, Microsoft PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Linux, Mac OS)

U Doomu ještě zůstaneme, ale posuneme se v čase dopředu. Zásadní díl série, který byl zlomový v grafice, hororovosti a také byl kladen větší důraz na příběh. Dodnes má UAC základna na Marsu svou atmosféru, která dokáže pořádně vyděsit. Akce se zde zpomalila a najdeme tu i prvky survival hororu. Rozhodně by vám tedy Doom 3 neměl chybět na seznamu odehraných her.

Wolfenstein 3D
(MS-DOS, Amiga, Macintosh, Apple IIGS, Acorn Archimedes, NEC PC-9801, Super NES, Jaguar, Game Boy Advance, 3DO, Xbox)

Nyní se vrátíme zase trochu v čase a ukážeme si, jaké to bylo kosit nácky. Wolfenstein zrovna neoplýval hlubokým příběhem, ale i tak se skvěle hrál. Společně s Williamem „B. J.“ Blazkowiczem projdete pevností Castle Hollehammer. Vaším úkolem je odhalit tajný program Třetí říše a dostat se z toho bludiště živí.

Duke Nukem 3D
(Nintendo 64, Microsoft PC, Android, Linux, DOS, Mega Drive, PlayStation, Mac OS, Amiga 1200, PlayStation, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Mac OS, iOS)

Když svět napadnou zmutovaní mimozešťané, není třeba volat armádu. Vše vyřeší jeden svalnatý týpek s kupou hlášek a velkýma bouchačkama. Přesně takový je Duke Dukem, který vás vezme kosit vše živé do ulic města, bordelu a nakonec i do samotného vesmíru. Jediný váš úkol je vymýtit mimozemskou invazi a pak si užívat s krasnými ženami.

Quake
(MS-DOS, AmigaOS, Mac OS, Sega Saturn, Nintendo 64, Linux, Microsoft PC, Zeebo)

Hru Quake mnozí z vás znají jako výbornou online střílečku. Pravdou však je, že první díly měly i skvělou kampaň. Konkrétně první díl se zabýval experimenty s portály které se, jak jinak, vymkly kontrole. V tu chvíli nastupujete vy v roli elitního vojáka. Musíte zastavit nepřítele Shub-Niggurath, který skrze portály posílá svou armádu, aby zničila svět.

Heretic
(Microsoft PC, DOS, MS-DOS, Mac OS, RISC OS)

Hra, která se výjimečně nezabývá vesmírnou invazí. Místo toho tu máme fantasy, kde v roli rytíře musíte projít třemi světy a zabít všechna mostra, která se vám postaví do cesty. Pokud si myslíte, že se tu nestřílí, když jste jen obyčejný rytíř, hned vás vyvedu z omylu. Klasické střelné zbraně nahrazují magické předměty nebo třeba kuše.

Painkiller
(Android, Xbox, Microsoft Windows, iOS)

Jako poslední tu máme hru, ve které démoni a jiná pekelná stvoření padají po stovkách. Vaší postavou je Daniel Garner, který se svou manželkou zažije autonehodu, ale zatímco její duše jde do nebe, vám hrozí peklo. Posel Sammael vám sdělí, že existuje jediná možnost, jak se dostat za svou ženou. Musíte porazit čtyři pekelné generály, kteří plánují invazi na Zemi. Projdete si tedy rozmanitými úrovněmi, kde opravdu musíte vše do posledního démona zabít. K tomu slouží arzenál mnohdy velice originálních zbraní. Na konci každé kapitoly vás čeká boss fight a v závěru možná i shledání s vaší ženou.

Source :

Vlastní

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X