Domů » Články » 7 her, které vás přenesou na Divoký západ

7 her, které vás přenesou na Divoký západ

Kovbojové a indiáni, určitě každý z nás si na ně v dětství hrál. Některým to zůstalo dodnes. Běhání po venku jsme vyměnili za PC a konzole, které nás mohly do dob Divokého západu přenést ještě snadněji. Podívejme se tedy na sedm titulů, které to dokázaly asi nejlépe.

Desperados: Wanted Dead or Alive
(Microsoft PC, Linux, Mac OS)

Jako první se Divokému západu podíváme na zoubek pěkně seshora. Hra Desperados je totiž akční realtimová strategie, ve které bude vaším úkolem pomoci železniční společnosti, které pořád někdo přepadává vlaky. Ujmete se tedy Johna Coopera a jeho týmu. Každá z postav má jiné schopnosti, ty samozřejmě můžete využít dle libosti. Důležité je, aby vám nikdo nezemřel a vy jste se tak mohli dostat dál. Je zde možné naplánovat vašim postavám co mají dělat a pak už jen sledujete tu skvělou podívanou.

Red Dead Revolver
(PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox)

Vůbec první hra, která měla v názvu Red Dead. Zprvu vznikala pod křídly Angel Studios, aby později převzal otěže samotný Rockstar. Hra nás zavede do osmdesátých letech 19. století. Hlavní hrdinou je Red Harlow, podle kterého nese název i celá série. Ten se chce pomstít za smrt svých rodičů a tak začíná putování, na jehož konci bude spousta mrtvol. Rockstar zde vsadil na jednotlivé mise, kde hráč měl jistou volnost, ale o otevřený svět se zde opravdu nejednalo. Hudba i pocta starým westernovým filmům je skvělá a Red Dead Revolver zde položil základy pro zbytek série.

Red Dead Redemption
(PlayStation 3, Xbox 360)

Tento titul v našem seznamu nesmí opravdu chybět. Red Dead Redemption je skvělým nástupcem Red Dead Revolver a ukázal, že western není zdaleka mrtvý žánr. V roli Johna Marstona se ocitáme v roce 1911 a musíme se vypořádat se svou minulostí. Marstonovi totiž unesou ženu i syna a vyhrožují mu, že pokud nezabije členy svého bývalého gangu, už je nikdy neuvidí. Svět je zde plně otevřený a podíváme do lesů, zasněžených hor a třeba i do Mexika. Nesmí chybět ani salony, nebo hraní pokeru. V Rockstar Games už tenkrát měli smysl pro detail, který minulý rok dotáhli na maximum v Red Dead Redemption 2.

Gun
(Xbox, Xbox 360, PlayStation 2, Microsoft PC, PlayStation Portable, Nintendo GameCube)

Vývojáři ze studia Neversoft chtěli po dlouhé sérii Tony Hawk zkusit něco jiného. Dali se tedy do vývoje westernu a tak vznikl Gun. Po úvodní sekvenci a přepadení parníku se dozvídáte, že váš otec není vaším pravým otcem a musíte se dopátrat pravdy. Samozřejmě nás čeká spoustu přestřelek a mrtvých desperátů. Hra byla zasazena do otevřeného světa, ale dělala to trochu jinak než GTA. Vedlejší mise nebylo potřeba nutně plnit a tak hráč neměl moc motivaci potulovat se po mapě. Příběh je však velice zdařilý a tahle hra by určitě neměla jen tak zapadnout.

Call of Juarez: Gunslinger
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC)

Her Call of Juarez je hned několik, ovšem nejvíce stojí za zmínku právě ta poslední. Když už si všichni mysleli, že tahle série je po nepovedeném dílu s názvem Cartel mrtvá, stal se malý zázrak. V polském Techlandu hru oživili a dali jí úplně nový kabát i příběh. Silas Greaves je starý ostřílený lovec lidí, který si rád vymýšlí. Sedí totiž v hospodě a tlachá o tom, jak se příběhy které všichni znají, staly úplně jinak. Vy tyto příběhy pak hrajete. Nečekejte otevřený svět, Call of Juarez: Gunslinger se soustředil na arkádovější styl hraní a FPS pohled. Nutno podotknout, že se tato hra velice povedla a proslýchá se, že by se brzy mohla objevit na konzoli Nintendo Switch.

Lead and Gold: Gangs of the Wild West
(PlayStation 3, Microsoft PC)

Tahle hra byla čistý multiplayer, který měl skvělou westernovou atmosféru. Mohli jste si zde zahrát klasický deathmatch, capture the flag a dokonce přepadávat banky. Hra však trpěla malým obsahem a nedokázala spojovat hráče na základě jejich úrovně. Hraní tedy bylo mnohdy nevyvážené. Ovšem zábavnost se upřít nedala. Hru si stále můžete zahrát, i když už zřejmě nenatrefíte na žádné spoluhráče, což je škoda.

Outlaws
(Microsoft PC)

Na konec tu máme jednu pěkně starou klasiku. V Outlaws se jako bývalý šerif James Anderson vydáte na cestu pomsty. Manželku vám totiž zabili a poté unesli dceru. Anderson tedy musí znovu tasit své kolty, aby zachránil alespoň svou holčičku. Hra je klasické FPS a kromě měst si zde zastřílíme ve vlaku, v dole nebo u obřího mlýna. Nacházelo se zde i pět speciálních misí, kde byl Anderson stále šerif a mohli jste tak chytat zločince. Hra zaujala hlavně svým kresleným zpracováním, díky kterému ji zub času zase tolik neublížil.

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X