Domů » Články » 7 her, které vás připraví na Diablo IV

7 her, které vás připraví na Diablo IV

Diablo IV bylo ohlášeno minulý rok v rámci BlizzConu. Prozatím se neví, kdy přesně vyjde, ale fanoušci tak nějak počítají s příštím rokem. To je dost času na to, zahrát si něco podobného a zkrátit si tak dlouhé čekání.

Diablo II
(Microsoft PC, Mac OS, Mac OS X)

Čím jiným začít, než jedním z předchozích dílů Diabla. Druhý díl je zřejmě nejlepší hrou ze série. Má temnou gotickou atmosféru, které bychom se měli dočkat ve čtvrtém díle. Na výběr máte z několika postav: amazonka, necromant, barbar, čarodějka a paladin. Každá samozřejmě disponuje určitými schopnostmi a zaměřením. Se svou postavou poté projdete různými prostředími od bažin přes pouště a džungli, až do jiného rozměru pekla, kde na vás čeká samotný Diablo.

Warhammer: Chaosbane
(PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Microsoft PC)

Nahraďte Diabla a jeho bratry (nebo sestry) bohy chaosu z Warhammeru a dostanete Warhammer: Chaosbane. Oproti Diablu jde o mnohem temnější a násilnější hru. Ti z vás, kteří universum Warhammeru znají, to jistě nepřekvapuje. Opět si zde můžete vybrat z pěti postav: voják impéria, elfský mág, trpaslík zabiják, elfský průzkumník nebo trpaslík inženýr. Vaším úkolem je zachránit impérium před démony chaosu a nahrabat co nejvíce lootu.

Victor Vran
(Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Linux, macOS, Mac OS)

Nemáte dost zabíjení démonů? Máte štěstí, protože právě proto je tu Victor Vran. Tahle hra sice nenabízí nic nového, kromě viktoriánského prostředí, nicméně se stále jedná o chytlavou diablovku, kterou si rozhodně užijete. Hra chytře kombinuje magii a vědu, což se odráží na samotné hratelnosti. Herní svět je rozdělen na velké oblasti představující okresy, okolí města Zagoravia a přilehlé dungeony. Každá oblast má 5 specifických výzev, za které poté dostáváte různé odměny. Je tedy načase zabít pár démonů.

The Incredible Adventures of Van Helsing
(Microsoft Windows, OS X, Xbox One, PlayStation 4)

Ujměte se role potomka slavného Van Helsinga, který jde po krku zejména upírům. Ve hře ovšem nejsou jen upíři, ale i jiné potvory, které všichni znáte ze strašidelných příběhů. Příběh je inspirovaný románem Drákula od Brama Stokera a odehrává se v Borgově, gotickém hlavním městě fiktivního království Borgovia. Vyšinutá věda tu ohrožuje křehký mír mezi stvůrami a smrtelníky, který je potřeba za každou cenu udržet.

Titan Quest
(Microsoft PC, iOS, Android, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One)

Říkal někdo řecké dějiny? V tom případě tu máme skvělého učitele dějepisu v podobě hry Titan Quest… no dobře, zase tak přesně historické to není. Mytologické bytosti má však tenhle počin zvládnuté na jedničku. Celé se to vlastně točí kolem Titánů, kteří ničí svět a vy jste zdá se jediný/ná, kdo je může zastavit. 

Grim Dawn
(Microsoft PC)

Grim Dawn je vytvořený stejnými vývojáři, kteří jsou zodpovědní za Titan Quest a pokračují v tom, co jim jde nejlépe. Hra má skvělý systém dual-class, takže Grim Dawn je v hratelnosti stejně rozmanitý jako Titan Quest. Ocitáte se ve válkou zničeném světě Cairn. Kdysi hrdé a velké impérium má velký problém, lidská rasa je tu na pokraji vyhynutí a to přece nemůžete dopustit.

Minecraft Dungeons
(Microsoft PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch)

Možná si klepete na čelo s tím, co tu jako dělá Minecraft? Můžete ale být naprosto v klidu, protože tenhle Minecraft rozhodně není o stavění. Místo toho můžete s kamarády zabíjet příšery, hledat poklady a řešit různé hádanky. Mapa ve hře je procedurálně generovaná, takže prakticky nikdy nezavítáte na stejné místo a také nikdy nepotkáte stejné příšery. Zkrátka se jedná o diablovku jak se patří, i když v trochu netradiční grafice.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X