Domů » Články » 7 her, které vyšly exkluzivně pro PlayStation

7 her, které vyšly exkluzivně pro PlayStation

Vydání exkluzivní hry Death Stranding pro PlayStation 4 se kvapem blíží. Navíc nás příští rok čeká The Last of Us Part II. Pojďme si tedy připomenout ty nejlepší herní pecky, které v poslední době vyšly pouze na PlayStation.

The Last of Us
(PlayStation 3, PlayStation 4)

Začít nemůžu jinak, než skvělou hrou od studia Naughty Dog, The Last of Us. Netradičně vyprávěné postapo o putování dvou naprosto odlišných lidí. Joel, který na začátku nákazy přišel o dceru, má za úkol dopravit čtrnáctiletou Ellie do nemocnice, kde by ji podrobili testům. Ellie je totiž, jak se zdá, imunní vůči nákaze a mohla by tak být nadějí pro celé lidstvo. Hra vyšla v roce 2013 na PlayStation 3 a o rok později i ve vylepšené verzi pro PlayStation 4.

Shadow of the Colossus
(PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4)

Krásná pohádková hra o chlapci, který chce zachránit svou milovanou. Aby to dokázal, musí porazit kolosy, kterých je hned několik a na každého se musí jinak. Hra ve své době zapůsobila výtvarným ztvárněním a právem patří mezi nejlepší tituly vůbec. Autorem je japonský herní designér Fumito Ueda. Hra vyšla už v roce 2005 na PlayStation 2, postupně se však dočkala HD remasteru na PlayStation 3 a v minulém roce jsme se jí dočkali i na PlayStation 4.

Uncharted série 2007-2017
(PlayStation 3, PlayStation 4)

Jako další tu máme celou sérii her, která ve své době prakticky definovala to, co PlayStation 3 může dokázat. Remaster prvních tří dílů vyšel i na PlayStation 4, následoval regulérní čtvrtý díl, který také ukázal, že PlayStation 4 není slabý kus hardwaru. Uncharted je dobrodružná série, za kterou opět stojí skvělé studio Naughty Dog. Kam se hrabe Indiana Jones nebo Lara Croft. Nathan Drake je ostřílený lovec pokladů a nechybí mu humor, inteligence, ale i svaly. To vše využívá při svých výpravách. V posledním díle Uncharted: The Lost Legacy sice už Nathan nebyl, ale i tak je to skvělá hra, která udělala tečku za jednou velkou herní kapitolou.

God of War 2005-2018
(PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4)

U herní série ještě zůstaneme. Gof of War nabídlo velkou míru násilí a tak trochu jiné řecké báje a pověsti. Hlavní hrdina Kratos se zde vydal na svou pouť za pomstou. Cestou zabil pár bohů, aby v minulém roce našel klid na severu v nejnovějším pokračování. Jenže jak se zdá, osud mu nepřeje a i když měl rodinu, manželka mu zemřela. Zůstal sám se synem Atreem a jak se zdá, o Krata mají zájem i severští bohové.

Until Dawn
(PlayStation 4)

Klasický béčkový hororový příběh přetvoření do áčkové hry. Na starost máte osm mladých lidí, kteří se v zimě vydávají na chatu uprostřed lesů. Prostě klasika všech klasik. Postupně hrajete za všechny a svým rozhodováním určujete, jakým směrem se hra bude ubírat a kdo zemře. Hra tedy smazává hranice mezi hraním a filmovým zážitkem. Navíc ji můžete opakovat, protože ne všechna rozhodnutí jsou ta dobrá a ne všichni můžou přežít. Hra má tedy i několik konců a je jen na vás, zda odhalíte úplně všechny.

Marvel’s Spider-Man
(PlayStation 4)

Každý zná Spider-Mana a je jedno jestli jen z komiksů nebo filmů. Tenhle superhrdina se minulý rok se dočkal své exkluzivní hry pro PlayStation 4. Peter Parker coby Spider-Man v ní opět musí potírat zločin a zápolit s proradnými padouchy. Nechybí samozřejmě ani náhodné potyčky s malými zloději, spousta hlášek a také velký šatník, ve kterém najdete snad všechny Spideyho obleky.

yBloodborne
(PlayStation 4)Dostali jsme se zase na konec herních tipů a jako poslední tu máme hardcore RPG Bloodborne, o kterém jsem již jednou psal. Hru si nechalo Sony udělat na zakázku od studia FromSoftware. To je proslulé svou sérií Dark Souls, která potrápila nejednoho hráče. U Bloodborne tomu samozřejmě není jinak a Hidetaka Miyazaki si dal opravdu záležet. Čekají vás tu nelítostné souboje s monstry, u kterých budete umírat více, než je zdrávo. Temný svět se vám zaryje pod kůži a nepustí vás, dokud neporazíte posledního bosse.

Source :
vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X