Domů » Články » 7 her, kterých už se asi nikdy nedočkáme

7 her, kterých už se asi nikdy nedočkáme

Jsou hry, na které se těšíme, ale bohužel se jich zřejmě nikdy nedočkáme. Někdy se zrušené hry dočkaly velké prezentace například na E3 a někdy je tvůrci zrušili v úplné tichosti. Pojďme se podívat na sedm příkladů již pohřbených her.

Agent
(Rockstar Games)

Hned první hra se dočkala odhalení na E3 2009. Na svědomí ji měl mít všemi opěvovaný Rockstar. Mělo se jednat stealth akční hru, která by dle slov samotného Housera redefinovala žánr. Právě E3 2009 bylo poslední místo, kde jsme mohli o Agentovi oficiálně slyšet. Studio poté hráče ujišťovalo, že hra je ve vývoji. Neustálé obnovování ochranné známky drželo mnohé v naději. Agent se však na PS3 a později na PS4 neobjevil a zřejmě již zůstane navždy u ledu.

Deep Down
(Capcom)

Fantasy RPG slibující svět plný příšer, draků, plus propracovaná grafika a spojení s budoucností, jako v Assassins Creed. Tohle vše měl být Deep Down od Capcomu. Hra se inspirovala sérií Dark Souls a poprvé jsme ji mohli vidět v únoru 2013, kdy byla představena v rámci odhalení konzole PlayStation 4. Deep Down měla být právě ta hra, která konzoli prodá a bude na pultech v první den vydání PlayStation 4. Postupem času byl ukázán i gameplay a naposledy jsme o hře mohli slyšet v roce 2014. Bylo oznámeno, že hra bude Free-to-play a v Japonsku proběhne Beta. Nikdy se však nic z toho neuskutečnilo a Capcom mlčí. Někteří už mají hru za mrtvou ale já stále doufám, že se do tohoto světa fantasy jednou podívám.

Scalebound
(Platinum Games)

Aby to bylo vyrovnané, dále tu máme zrušenou Xbox One exkluzivitu. Autoři her jako Bayonetta, studio Platinum Games, dostali za úkol udělat hru na hrdiny, kde by vaším parťákem byl drak. Hra dostala název Scalebound a byla prezentována jako launchový titul pro Xbox One aby poté byla několikrát odložena. Postupně se samozřejmě objevovaly záběry a už to vypadalo, že titul vyjde. Ve hře bylo možné ovládat hrdinu i draka, kde smrt jednoho znamenala i smrt druhého. Samozřejmě nechybělo vylepšování schopností a spousta Dubstepu. Jenže pak zasáhl samotný Microsoft a vývoj zrušil. Naposledy jsme o Scalebound mohli slyšet na začátku tohoto roku a to v souvislosti s Nintendem Switch. Hra by prý měla nakonec vyjít na něj, ale hodně přepracovaná.

Prey 2
(Human Head Studios)

Byl červen 2011, opět probíhala E3 a právě zde se nám ukázal cinematic na Prey 2. První Prey bylo výbornou FPS a bylo jen otázkou času, kdy vznikne pokračování. V druhém díle jste měli figurovat coby bounty hunter a lovit zlodějskou špínu z celého vesmíru. Hra však nebyla nikdy dokončena. V roce 2017 Bethesda vydala jakýsi reboot série, který byl skvělou hrou, s původním konceptem Prey 2 již ale neměl pranic společného.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans
(Blizzard Entertainment)

I samotný Blizzard má na svém kontě nějakou tu zrušenou hru. Asi nejznámější je právě Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Hra se vymykala všemu, co zatím Blizzard vytvořil. Mělo se jednat o klasickou point and click adventuru, která by příběhem navazovala na Warcraft II: Tides of Darkness z roku 1995. V roce 1998 byla hra téměř dokončena, Blizzard se však rozhodl ji zrušit. Bál se totiž, že hra není dobrá jako tehdejší The Curse of Monkey Island nebo Grim Fandango. Hra se nakonec objevila ke stažení na pirátských sítích, kam ji vypustil uživatel Reidor. Obsahuje však mnoho chyb a nikdo vám neručí, že si spolu s ní nestáhnete do počítače nějaký ten vir.

Star Wars: Maul
(Red Fly Studio)

Her ze světa Star Wars není zrovna málo, tak vás ani snad nepřekvapí, že veliká spousta z nich byla také zrušena. Vybral jsem však jednu, které je opravdu škoda. Hra Star Wars: Maul měla vyprávět příběh známého Sitha, a to po epizodě VI: Návrat Jediho. Jak už víme ze seriálu Clone Wars, Maul své rozpůlení přežil. V konceptech hry se objevila jeho postava s robotickýma nohama, přepracovaná zbroj Stormtrooperů a dokonce tu byl i nový Sithský císař. Na hře se pracovalo v letech 2010 a 2011. Poté však práva na Star Wars koupil Disney a hra byla uložena do šuplíku. Jeden z tvůrců hry, Dan Borth z Red Fly Studios, se dokonce chtěl dohodnout s EA, aby byl projekt obnoven. Vyjednávání se však nesešlo s úspěchem a tak nám zbyly jen ty koncepty.

Half-Life 3
(Valve)

Mysleli jste, že jsem zapomněl? To by přece nebyl správný žebříček zrušených her, aby se v něm neobjevil Half-Life 3. Konec druhého dílu nás totiž navnadil na veliké pokračování. Toho se však asi nikdy nedočkáme. Valve dává přednost penězům se Steamu a vývoj her je jim již takřka cizí. Objevilo se mnoho indicií, že Half-Life 3 je opravdu ve vývoji, jenže pak Valve opustil scénárista série Marc Laidlaw a naděje pohasly. O hře se vždy objeví nějaké “zaručené” informace, je ovšem otázka, zda to není jen snaha udržet hru naživo, nebo Gabenův ultimátní troll. Přiložený trailer je pouze fanouškovská záležitost, protože ke třetímu dílu neexistuje žádný oficiální obrazový materiál.

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X