Domů » Články » 7 her na zkrácení doby v karanténě

7 her na zkrácení doby v karanténě(6 minuty čtení)

Jednou to muselo přijít. Ovšem není to apokalypsa, jak jsme si vždy představovali, ale pro mnohé z nás je to nuda doma v karanténě. Mám tu pro vás dnes tip na sedm her, které by vám mohly zkrátit dlouhou chvíli.

Assassin’s Creed Odyssey
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Začneme hrou, která může být i poučná a protože vím, že mnozí z vás jsou ještě školou povinní, může vám toto zábavné vzdělání přijít vhod. Hra se odehrává v antickém Řecku při peloponéských válkách. Můžete si vybrat, zda budete hrát za Kassandru nebo Alexiose. Oba pocházejí ze Sparty a jsou odloučenými sourozenci. Každý z nich také řeší situace jinak a vaše rozhodnutí mohou ovlivnit osud dalších postav. Samozřejmě, že dějiny jsou zde trochu překroucené, ale je to velká zábava. Jako zlatý hřeb zde můžete čekat mýtické potvory, které znáte z bájí.

Super Mario Odyssey
(Nintendo Switch)

Abych neopomenul majitele Nintenda, musím zmínit Maria, který i na Nintendu Switch musí zachránit princeznu Peach. Společně s Mariem procestujete spoustu zábavných planet a na konci své cesty se utkáte s proradným Bowserem. Hra se navíc dá hrát ve dvou na jedné konzoli, takže ideální, pokud nejste v karanténě sami.

Minecraft
(PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch)

Určitě si teď klepete na čelo a říkáte si, co jsem tu k….va vybral za hru. Pravdou však je, že Minecraft je velice odpočinková hra a utopíte v ní několik hodin, ani nevíte jak. Fantazii se zde meze nekladou, můžete se vydat na výpravu, popustit uzdu svému tvořivému já a postavit impozantní stavby, nebo prostě jen přežívat v divočině, plné monster. Samozřejmě v tom nemusíte být sami, přece jen, ve dvou a více se to lépe staví.

Call of Duty: Warzone
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Call of Duty nás minulý rok překvapilo novým dílem, který této sérii vlil do žil úplně novou krev. Nejenže hra běží na úplně novém enginu, ale má i skvělou kampaň, kde se opět uvidíte s kapitánem Pricem a jeho jednotkou. Se starým známým se můžete vidět i ve free to play battle royale módu Warzone. Veteráni zde jistě poznají Ghosta, za kterého je možné i hrát. Jedná se o klasický battle royale, který si bere to nejlepší z Fortnite, Apex i PUBG, výsledkem je velice zábavná hratelnost, která vás jistě pár dní u obrazovek udrží.

Zaklínač 3: Divoký hon
(PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft PC)

Tohle velkolepé RPG asi netřeba nějak zdlouhavě představovat. Svět Zaklínače je plný příšer a lidí, kteří jsou mnohdy ještě horší, než to co číhá v lese. Geraltovo dobrodružství vám zabere přinejmenším několik desítek hodin a když budete hodně pečliví, i několik stovek. Naše šéfredaktorka by mohla vyprávět. Zaklínač zkrátka bude ten nejlepší průvodce fantastickým světem a možná i na chvíli zapomenete na to, co se děje venku.

Mortal Kombat 11
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Mortal Kombat. Není snad nikdo, kdo by o této hře alespoň neslyšel. Ideální bojovka, u které si můžete zchladit žáhu na svém partnerovi, či členovi rodiny, se kterým jste nuceni být doma. Na výběr je spousta postav zvučných jmen jako Scorpion, Sub-Zero, Raiden ale i nové tváře jako Kollector nebo hlavní záporačka Kronika. Hra má i výbornou kampaň, takže pokud nemáte s kým hrát, vůbec to nevadí, mlácení druhých si můžete užít i úplně sami.

Red Dead Online
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Jako poslední tu máme něco z Divokého Západu. Příběhovou část Red Dead Redemption 2 už určitě hrál každý z vás. Pokud ne, vřele doporučuji. Nejen, že vám to zabere spoustu času, ale příběh Arthura Morgana je nabitý akcí, romantikou, ale i dramatem. Nyní bych ale vyzdvihl online část hry, kde se svými kamarády můžete dělat cokoliv a být kýmkoliv. Je libo býti lovcem hlav? To není žádný problém. Celá mapa je vám k dispozici a pokud vás přestane bavit volnost, jsou tu příběhové a vedlejší úkoly, které lze plnit i ve více lidech.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X