Domů » Články » 7 her od roku 2003, které získaly ocenění hra roku

7 her od roku 2003, které získaly ocenění hra roku

Možná si po přečtení nadpisu říkáte, proč zrovna od roku 2003. Odpověď je jednoduchá, právě v tom roce se poprvé konalo předávání cen The Game Awards, v té době známé jako Spike Video Game Awards. Dnes je tato událost považována za herní Oscary a dnes vám ukážu 7 her s tím nejvyšším oceněním, které byste neměli minout.

Grand Theft Auto: San Andreas
(Microsoft PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox, Xbox 360, Xbox One)

Začneme v roce 2004, kdy vyhrála největší městská akce známá pod zkratkou GTA. Hra s podtitulem San Andreas se dodnes řadí mezi nejhranější díly série. V roli černocha CJ se vracíte do Los Santos roku 1992. Ten totiž zjistí, že jeho matka byla zavražděna a přidává se ke svému starému gangu, páchá různé zločinné aktivity a samozřejmě zjišťuje, kdo zabil jeho matku.

Resident Evil 4
(Microsoft PC, PlayStation 2, Nintendo GameCube, Nintendo Wii, PlayStation 4, Xbox One)

Posuneme se jen o rok dál, kdy se nejlepší hrou roku stal zásadní díl hororové série Resident Evil. Čtvrtý díl změnil pohled kamery, přidal rychlejší nepřátele a více soubojů s bossy. Hra také byla mnohem rozlehlejší, než prví tři díly. V roli Leona S. Kennedyho, který se stal vládním agentem, musíme najít unesenou dceru prezidenta, porazit kult a “pár” nakažených vesničanů.

BioShock
(Microsoft PC, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One)

V roce 2007 každý hráč šílel z FPS survival hororu Bioshock. Ten se odehrával v podvodním městě Rapture, které mělo být jakousi utopií pro lidskou smetánku. Navíc díky objevenému genetickému materiálu ADAM zde věda zažívala veliký pokrok. Jakožto Jack, jediný přeživší letecké havárie, se dostáváte do Rapture, abyste hledali pomoc, jenže nakonec jste to právě vy, kdo musí všechno zachránit. Tato skvělá herní série se dočkala tří dílů, ty jsou plné zvratů a nenechají hráče vydechnout. Díky remasterované edici si můžete všechny tři zahrát na PlayStation 4, Xbox One a brzy i na Nintendu Switch.

Uncharted 2: Among Thieves
(PlayStation 3, PlayStation 4)

Píše se rok 2009 a Nathan Drake vyráží na svůj druhý dobrodružný výlet. Vývojáři z Naughty Dog dokázali na PlayStation 3 vykouzlit něco, o čem by se PC hráčům mohlo v té době jen zdát. Hra měla skvěle vypadající prostředí a bořila hranici mezi CGI ukázkami a samotným gameplayem. Ne nadarmo se říká, že když je ve hře sníh, nebo vlak, vždy se bude jednat o skvělý počin a tady je dokonce obojí. Spolu s Nathanem Drakem se hráči vydali po stopách Cintamanského kamene bájné Shambally.

Red Dead Redemption
(PlayStation 3, Xbox 360)

Zřejmě nejlepší herní western všech dob, překonat ho může už jen druhý díl, který se však ocenění hra roku v době vydání nedočkal. Rockstar Games zariskovali, protože westernový žánr upadal, ale nakonec se to vyplatilo a ukázalo se, že po kvalitním výletě na divoký západ je veliký hlad. V roli Johna Marstona se ocitáme v roce 1911 a musíme se vypořádat se svou minulostí. Marstonovi totiž unesou ženu i syna a vyhrožují mu, že pokud nezabije členy svého bývalého gangu, už je nikdy neuvidí. Svět je zde plně otevřený a podíváme do lesů, zasněžených hor a třeba i do Mexika. Nesmí chybět ani salony nebo hraní pokeru.

The Witcher 3: Wild Hunt
(Microsoft PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch)

Tato hra je tu hned ze dvou důvodů, nejenže získala ocenění Hra roku 2015, ale také by mi to naše šéfredaktorka neodpustila, protože podle mě ve hře strávila víc času, než vývojáři. Jedná se o skvělé RPG, zasazené do světa zmítaného válkami, monstry a rasovými rozdíly. Stejně jako v předchozích dvou dílech, i zde se ujmete role Geralta z Rivie, jinak známého jako Bílý vlk či Řezník z Blavikenu. Ten se na popud císaře Emhyra vydává najít svou adoptivní dceru Ciri, která je ve velkém nebezpečí, jelikož po ní pátrá temný elf Eredin. Pokud by vám nestačil základní příběh, určitě si pořiďte i dva datadisky – Srdce z kamene a O víně a krvi.

God of War
(PlayStation 4)

Končit budeme v roce 2018, kdy hru roku vyhrál God of War. Studio Santa Monica hráčům představilo již staršího Krata, který se uchýlil na sever, kde si našel ženu. Po všem tom zabíjení chtěl jen klid, jenže jeho žena náhle umírá a jejím posledním přáním je, aby Kratos a jeho syn Atreus odnesli její popel na nejvyšší vrchol v okolí. Jenže o tom, že je Kratos polobůh, ví i severské božstvo, které rozhodně nechce dopadnout jako ti v Řecku. Začíná tak dobrodružná cesta plná obrů, nestvůr a severských bohů.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X