Domů » Články » 7 her podle komiksů, které vás vtáhnou do jiného světa

7 her podle komiksů, které vás vtáhnou do jiného světa

Komiksy jsou na velkém vzestupu. Dokazují to nejen oblíbené grafické romány, ale i filmy a především hry. Těch je na trhu požehnaně a proto zúžíme výběr na sedm, které za to opravdu stojí.

Komiksové LEGO hry
(PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC, PS Vita, PlayStation Portable, Nintendo Switch, Nintendo 3DS)

Z kraje to vezmeme trochu obšírněji. Z této Lego série totiž nelze vybrat jen jednu hru a upřímně, když sáhnete po jakékoliv, nikdy neprohloupíte. Hry většinou kopírují děj filmu a přidávají něco z komiksů navíc. Najdeme zde Avengers, Spider-Mana, Strážce galaxie, ale i ze stáje DC je tu zástupce v podobě Batmana a hra LEGO DC Super Villains, kde si můžete vytvořit vlastního padoucha. Výhodou je navíc to, že hry můžete hrát ve dvou na vašem pohodlném gauči a vždy to bude velká zábava.

The Wolf Among Us
(Android, iOS, OS X, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Další hrou je adventura, která kombinuje náš svět s pohádkovými bytostmi. Její předlohou je komiks Mýty a tento rok bychom se snad měli dočkat druhého dílu hry, jehož vývoj byl obnoven. Hlavní postavou je zde detektiv Bigby Wolf, který vyšetřuje vraždu jedné dámy. Zpočátku se vše jeví jako klasický případ ale je to složitější, než se zdá. Záleží na vašem rozhodnutí, jak to celé dopadne.

Batman: Arkham série
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Batman, nejznámější detektiv hned po Sherlocku Holmesovi, se dostal i do her. Prorazit mu ovšem trvalo pěkně dlouho. Arkhamská série se v každém díle soustředí na hlavního padoucha, který snaží zničit Gotham a k tomu nejlépe ovládnout svět. To však neznamená, že se zde nesetkáme s dalšími postavami a to jak zápornými, tak i kladnými. Posledním přírůstkem je Batman Arkham Knight z roku 2015 a brzy bychom se měli dočkat i něčeho nového.

Telltale’s The Walking Dead
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Asi nejznámější zombie seriál, který s přibývajícími sériemi trochu ztratil svůj šmrnc, ale pořád nám tu zůstaly komiksy, které spějí ke svému konci a hra, která emočně zamávala s nejedním hráčem. Ocitáme se v Georgii, kde zrovna vypukla nákaza. Ujímáte se zde role odsouzeného učitele Lee Everetta, který potká malou dívku Clementine a od té doby se snaží, aby přežila. Hra vycházela epizodicky a minulý rok se dočkala epického završení.

Marvel’s Spider-Man
(PlayStation 4)

Každý zná Spider-Mana a je jedno, jestli jen z komiksů nebo filmů. Tenhle superhrdina se v roce 2018 dočkal své exkluzivní hry pro PlayStation 4. Peter Parker coby Spider-Man v ní opět musí potírat zločin a zápolit s proradnými padouchy. Celé město je vaše hřiště a je jen na vás, jak jej využijete. Kromě velkých záporáků, jako je Rhino, Vulture nebo Shocker, se tu setkáte i s náhodnými zloději, které můžete potkat po městě.

Injustice 1 a 2
(PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

V NetherRealm Studio umí skvělé bojovky, kromě Mortal Kombat nám vývojáři naservírovali i výbornou komiksovou záležitost Injustice. Ta se prozatím dočkala jen dvou dílů, ale něco mi říká, že ještě není konec. Supermanovi tu trochu hrábne poté, co je jeho láska Lois Laneová zabita Jokerem. Rozhodne se, že padouchy je třeba zabíjet a ne je zavírat do různých ústavů. Na druhé straně stojí Batman, který ze své zásady nezabíjení nechce ustoupit. Dočkáme se zde i alternativní dimenze, kde je Superman něco jako Bůh a utlačuje celé lidstvo. Zkrátka i obyčejná bojová hra může mít skvělý příběh.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
(Nintendo Switch)

Na konec tu máme akční RPG, kde si můžete sestavit vlastní tým hrdinů napříč Marvel universem. Vaším úkolem bude získat kameny nekonečna dříve, než Black Order a obávaný titán Thanos. Procestujete celý svět Marvelu a podíváte se třeba na Asgard, nebo do školy pro nadané profesora Xaviera. Každý hrdina zde má své schopnosti, které lze vylepšovat. Je také potřeba trochu taktizovat, protože do každé situace se hodí někdo jiný.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X