Domů » Články » 7 her s upírskou tématikou, které z vás vysají krev

7 her s upírskou tématikou, které z vás vysají krev

Upíři jsou vděčnou tématikou a je jedno, zda se jedná o knížky, filmy nebo právě hry. Někdy jsou upíři vyobrazováni jako čisté zlo, jindy se naopak staví na stranu dobra a nebo se snaží býti neutrální. Dnes se podíváme na sedm her, ve kterých tahle zubatá monstra vystupují a jsou mnohdy velice děsivá.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines
(Microsoft PC)

Jako první tu máme hru, která se letos po dlouhé době dočká svého pokračování. Jedná se o RPG, odehrávající se v Los Angeles. Vaše postava se stane upírem úplnou náhodou poté, co stráví noc s dívkou, která má ve své výbavě i dva nabroušené tesáky. Dívka je zabita za porušení upírského kodexu a princ LaCroix vám dává milost. Je jen na vás, zda mu budete sloužit, nebo se přidáte k jinému klanu. Těch je ve hře celkem sedm a každý má své výhody i nevýhody. Celý příběh se pak točí kolem záhadného artefaktu, který do L.A. zrovna dorazil.

Legacy of Kain: Soul Reaver
(PlayStation, Microsoft PC, Dreamcast)

Jako další tu máme nesmrtelnou klasiku. Ujímáte se zde role upíra Raziela, který je jedním z pomocníků Kaina, vládce upírů. Ten chce ovládnout zemi zvanou Nosgoth. Raziel má však své úmysly, chce Kaina svrhnout a stát se mocnějším. Kain poté vhodí Raziela do propasti temnoty, v níž stráví několik set let. Když se konečně dostane ven, jediné co chce je pomsta.

The Elder Scrolls V: Dawnguard
(Microsoft PC, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One)

Tahle hra vyšla snad už na všechny platformy a k ní i několik povedených DLC. Jedním z nich je i Dawnguard, ve kterém se vrací upíří lord Harkon. Ten vám nabídne, abyste se k němu přidali. Pokud tak učiníte, stanete se upírem a vaším úkolem je zařídit věčné zatmění slunce a nastolit tak věk tmy. Pokud se k Harkonovi nepřidáte, čeká vás místo v jednotce Dawnguard, která se specializuje na lov upírů.

Castlevania: Lords of Shadow
(Microsoft PC, PlayStation 3, Xbox 360)

Castlevania je jedna z nejstarších upírských sérií, která tu s námi je už od 80. let. V Castlevania: Lords of Shadow budete bojovat proti upírům a jiným temným stvořením. V sázce je opravdu hodně, jde totiž o osud světa. Člen Brotherhood of Light, rytíř Gabriel, se musí vydat na nebezpečnou cestu, aby porazil všechny temné pány a pomocí jejich schopností vrátil světu opět rovnováhu.

BloodRayne
(PlayStation 2, Xbox, PlayStation 3, Microsoft PC, Nintendo GameCube, Mac OS)

Nadpřirozeno a 2. světová válka. To je téma, které láká spoustu filmařů a dalších tvůrců. Není tedy divu, že se dostala i do her. Zvláštní agentka BloodRayne je napůl člověk a napůl upír. Jejím úkolem je bojovat proti nacistům a zastavit jejich pokusy o ovládnutí nadpřirozených sil, díky kterým by mohli vyhrát válku.

Darkwatch
(PlayStation 2, Xbox)

Netradiční FPS střílečka s upírskou tématikou. Darkwatch je společenství, které chrání svět před vším zlým. Nováček jménem Jericho Cross se do Darwatch dostává vlastně náhodou. Setkal se totiž s upírem, který jej proměnil. Aby se Jericho stal znovu člověkem, musí upíra pronásledovat přes hranice Ameriky. Hra skvěle kombinuje horor a western, kromě klasických palných zbraní může Jericho využívat i své upírské schopnosti a být tak o krok napřed před svými protivníky.

Vampyr
(Microsoft PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch)

Vítejte v Anglii těsně po velké válce, ze které se právě vrací i doktor  Jonathan Reid, který je proměněn v upíra. Musí tedy bojovat nejen s epidemií španělské chřipky, která zužuje Londýn, ale i se svou touhou po krvi. Hra vás mnohdy postaví do situace, kdy se budete muset rozhodnout koho vysát a koho ne. Bez krve totiž nelze používat speciální schopnosti. Reid, jakožto doktor, který spíše zachraňuje životy, bude stavěn před mnohá morální rozhodnutí. I tak se snaží zachovat si zbytky lidskosti, najít lék na svou nákazu a zároveň toho, kdo jej proměnil.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X