Domů » Články » 7 her, ve kterých si můžete hrát s časem

7 her, ve kterých si můžete hrát s časem

Vymýšlet nová témata pro herní tipy je čím dál těžší. Tento týden jsem však měl úplně jasno. Po zhlédnutí nového filmu Tenet mě napadlo, že jsme tu ještě neměli hry, které si pohrávají s časem. Pojďme se tedy na sedm takových podívat. Snad tím nezpůsobím nějaký časový paradox.

Quantum Break
(Xbox One, Microsoft PC)

Tato hra skvěle spojila filmový zážitek s hraním a přinesla tak něco originálního. V praxi to znamená, že hrajete a na konci kapitoly se vždy díváte na hranou epizodu seriálu, dle vašeho rozhodnutí. Celá hra pak pojednává o cestování v čase a čas je tu jak vaší zbraní, tak zároveň i nepřítelem. Vaším úkolem je zabránit konci světa a tak se musíte vrhnout do narušeného časoprostoru. Jak to skončí, záleží už jen na vás.

Braid
(PlayStation 3, Xbox 360, Android, Microsoft PC, Linux, Mac OS)

Na první pohled obyčejná plošinovka, ale nenechte se zmást. Hlavní hrdina Tim je na cestě za záchranou své princezny, ovšem skákání a vyhýbání mu k tomu stačit nebudou. Tim musí využít svou schopnost vracení času, která mu pomůže jak s nepřáteli, tak určitými překážkami.

Singularity
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC)

Jako agent se dostáváte na ostrov Katorga-12, který patřil Sovětskému svazu. Do rukou se vám dostává rukavice, kterou lze změnit čas. Můžete jej tedy obrátit a zpřístupnit si zatarasenou cestu, nebo schopnost použít pro boj s nepřáteli, které můžete nechat ve chvilce zestárnout.

Back to the Future: The Game
(PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Wii, iOS, Microsoft PC, Xbox 360, Mac OS)

Film Návrat do budoucnosti zná snad každý, ale málokdo ví, že vznikla i hra, která vcelku neprávem zapadla. Při jednom ze svých dobrodružství je doktor Emmett Brown v roce 1931 uvězněn a zavražděn. DeLorean se vrací pro Martyho a ten musí vymyslet, jak svého přítele napříč časem zachránit.

Timeshift
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC)

Akční first person střílečka, ve které skáčete časem a snažíte se překazit dystopickou budoucnost, kterou pro lidstvo připravil doktor Aiden Krone. Budete tedy neustále ohýbat čas, abyste překvapili své nepřátele, ale hlavně zajistili lidstvu lepší budoucnost.

Life Is Strange
(Android, iOS, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Max Caulfield je studentka, která zjistí, že má schopnost přetáčet lidi, jako by šlo o velké VHS kazety vyrobené z masa. Pro hráče to znamená převíjení času zpět, kterým můžete zachránit mnoho životů. Znamená to ale i zastavování času, abyste mohli strkat nos do cizích záležitostí. V neposlední řadě jde o záchranu městečka Arcadia Bay. Opět je na vás, jak se rozhodnete a zda se vám Arcadia Bay povede zachránit.

Prince Of Persia: The Sands Of Time
(Microsoft PC, PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube, Game Boy Advance)

Prince je nesmrtelnou klasikou, která se snad někdy dočká nového pokračování, ale o tom třeba jindy. Prince Of Persia: The Sands Of Time nebo chcete-li Písky času, je prvním dílem v takzvané pískové trilogii. Celé to začíná obléháním Maháradžova města a nalezením velkých přesýpacích hodin a Dýky času. Poté, co Princ zabodne dýku do přesýpacích hodin, všichni se promění v monstra. Samozřejmě to musíte zarazit, a abyste na to nebyli sami, bude vám pomáhat princezna Farah. Kromě toho máte k dispozici právě Dýku času, se kterou lze částečně vracet čas a napravit tak své chyby.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X