Domů » Články » 7 her založených na filmech, které opravdu stojí za to

7 her založených na filmech, které opravdu stojí za to

Existuje spousta her, které jsou podle filmů a většinou nestojí za nic. Kopírují jejich děj, jsou krátké a vývojáři jsou vždy tlačeni šibeničním termínem filmového studia. My si dnes ukážeme, že i tady se najdou výjimky a některé tituly stojí opravdu za to.

Enter the Matrix
(Microsoft PC, Xbox, PlayStation 2, Nintendo GameCube)

Akční hra, která nekopíruje děj filmu, ale naopak jej rozšiřuje. Enter the Matrix se odehrává mezi prvním a druhým dílem filmu a ukazuje nám, co museli Ghost a Niobe podstoupit, aby ochránili svět lidí a pomohli Neeovi. Hra je plná akce a výborného bullet timu. Navíc jsou zde zakomponované nové filmové scény, které pro hru zrežírovali tehdy ještě bratři Wachowští.

Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie
(Microsoft PC, PlayStation 2, Xbox 360, PlayStation Portable)

Obřího opičáka King Konga zná snad každý. Dočkal se několika filmových zpracování a právě podle filmu z roku 2005 vznikla i hra. Dohlížel na ní sám režisér Peter Jackson a vývoj měl na starosti legendární Michel Ancel, který stojí třeba za vývojem Beyond Good and Evil. Hra až na malé odchylky kopíruje děj filmu, ale je opravdu zábavná. Většinu hry projdete jako Jack Driscoll. Nejsou zde žádné ukazatele zdraví nebo nábojů. Vše si tedy musíte počítat a dávat velký pozor na to, co na vás vybafne za rohem. Protože jak jistě víte, tenhle ostrov není zrovna mírumilovný.

Ghostbusters: The Video Game
(Microsoft PC, Nintendo Switch, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Portable, Wii, Xbox 360, Xbox One)

Krotitelé duchů. Legendární hororová komedie, na kterou jsem jako malý hrozně rád koukal a vždy jsem si přál, aby byl i třetí díl. To se sice zatím nesplnilo, ale v roce 2009 vyšla hra, která tento díl zastupuje. Samozřejmě se setkáváme se starými známými, ale čeká nás naprosto nový příběh. V roli nového člena krotitelů budete pomáhat staré partě zachránit město od různých přízraků a démonů. Hra se navíc dočkala remasteru, který si již nyní můžete zahrát.

GoldenEye 007
(Nintendo 64)

James Bond, agent jejího veličenstva, se mockrát dostal z filmu do hry. Tím nejlepším titulem byl však bezesporu GoldenEye 007 pro konzoli Nintendo 64. Tahle hra prakticky definovala žánr FPS, který známe dodnes. Obsahovala skvělý splitscreen multiplayer a hlavně agenta 007 s tváří Pierce Brosnana.

Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay
(Microsoft PC, Xbox, Xbox 360, Mac OS, PlayStation 3)

Vše vlastně začalo scénářem, který byl původně určen pro pokračování filmu Vetřelec, ale nakonec z něj vznikl film Černočerná tma. Zde jsme se mohli seznámit se zabijákem Riddickem s tváří Vina Diesela. Ten se dočkal několika pokračování, ale také herních zpracování. Hra Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay se odehrává mezi animovaným filmem Chronicles of Riddick: Dark Fury a hraným Chronicles of Riddick. Riddick je zde chycen a následně odvezen do věznice Butcher Bay. Váš úkol je tedy jasný – utéct. Jenže z Butcher Bay se prý ještě nikdo nedostal…

Spider-Man 2: The Game
(Game Boy Advance, Nintendo GameCube, Microsoft PC, PlayStation 2, Xbox, Nokia N-Gage, Mac OS, Nintendo DS, PlayStation Portable)

Věděli jste, že než vyšel loňský Spider-Man na PS4, byla tu ještě jednu skvělá hra s pavoučím mužem? Hra vyšla v roce 2004, současně s druhým filmem Sama Raimiho. Hra se inspirovala otevřeným světem GTA a tak jste se mohli volně pohybovat po městě. Hra skvělou, interaktivní formou kopírovala filmový děj a přidala i něco navíc, například další záporáky a kreativní vedlejší úkoly.

The Thing Game
(PlayStation 2, Xbox, Microsoft PC)

Thing neboli Věc je legendární horor Johna Carpentera, který se postupně stal kultovním dílem. V roce 2002 pak vznikla hra, která navazuje na děj filmu. Ujímáte se zde role velitele tříčlenného speciálního komanda, které má za úkol zjistit, co se vlastně na Antarktidě ve výzkumné stanici Station 4 stalo. Postupně všemu přicházíte na kloub a setkáváte se i s mimozemskými tvory, kteří se rovněž objevili i ve filmu. Navíc věčná tma polární noci moc dobrého pocitu nepřidává a vy se vlastně bojíte, co na vás z té tmy vystartuje.

Source :

YouTube

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X