Domů » Články » 7 herních hrdinů, kteří nepromluví ani slovo

7 herních hrdinů, kteří nepromluví ani slovo

Každý z vás hrál určitě hru, kde hlavní hrdina prostě nemluví. Občas to není potřeba, někdy za něj mluví zbraně a mnohdy tak chtějí vývojáři přiblížit postavu přímo hráči. Dnes tu pro vás mám sedm mlčenlivých hrdinů, ale jak se říká, tichá voda břehy mele.

Link (The Legend of Zelda)

Začneme statečným hrdinou Linkem, který musí neustále zachraňovat princeznu Zeldu a bojovat proti zlu v království Hyrule. Ačkoliv tahle postava v některých novějších dílech promluvila, většinu série mlčí, ale i tak to skvěle umí s mečem a nezalekne se jen tak nějakého nebezpečí.

Arťom (Metro)

Od fantasy se přesuneme do apokalypsy, konkrétně do Moskvy, která zažila nukleární válku a lidé kteří přežili se schovávají ve stanicích metra. Mezi nimi je i mladý Arťom, kterému se jednoho dne obrátí život naruby a vydává se na nebezpečnou cestu za záchranu metra. Ačkoliv nemluví, dokáže si získat srdce plukovníkovi dcery a dokonce se s ní oženit. Není to asi nic zvláštního, Arťom jí do ničeho nekecá a tak je Anna jistě velice spokojená.

Claude (GTA III)

Věřte tomu nebo ne, ale i hrdinové GTA série uměli mlčet. Claude je sice od začátku hry představován jako největší badass a zločinec na útěku, ale za celou hru nepromluví. Důvod, proč se Rockstar takto rozhodl, je jednoduchý. Chtěli, aby se hráči do postavy více vcítili a sami byli tak trochu Claudem.

Doomguy/slayer (Doom)

Doom je jedna z nejslavnějších stříleček, u které opravdu nemusíte moc přemýšlet. Prostě jen kosíte hromady démonů, ať je to na Marsu, Zemi, nebo v jiné dimenzi. Není tedy divu, že hlavní hrdina nemluví, přece jen s démony si moc nepokecáte a hlavní je, že za vás mluví zbraně všeho druhu, především slavná upilovaná brokovnice.

Dragonborn (The Elder Scrolls V: Skyrim)

Dragonborn nebo chcete-li drakorozený je váš hrdina, kterého si sami vytvoříte. Ten za celou hru nepromluví a vy tak pouze odklikáváte možnosti v rozhovorech. Co ovšem na tom, že nemáte žádný zvučný hlas, když můžete ovládat dračí řevy a třeba odhodit nepřítele pár metrů daleko. Navíc si připočtěte, že umíte zabít draka a celý Skyrim vám bude ležet u nohou.

Nový kluk (South Park: The Stick of Truth)

Tahle postava nemá předem dané jméno a když mu ho zvolíte, nikdo vás tak oslovovat nebude, hlavně Cartman, ten vám bude jen nadávat a posílat vás na výpravy po městě. Když si totiž parta dětí začne hrát na fantasy svět, nemůže to dopadnout dobře, obzvlášť když je to ve městečku South Park. Vůbec nevadí, že vaše postava nemluví, lidi kolem vás toho napovídají až až a sprostých slov tu je tolik, že se to člověku ani nechce počítat.

Gordon Freeman (Half-Life)

Nakonec tu máme mlčenlivou legendu, fyzika Gordona Freemana. Když jednou při klasické cestě do práce při experimentu nechtěně otevře teleport mezi Zemí a planetou Xen, začnou se dít velké věci. Do naší dimenze totiž začnou proudit neznámí tvorové, se kterými se musí Gordon v rámci komplexu Black Mesa, ale i mimo, něj vypořádat. Při tom nepromluví ani slůvko a ačkoliv je jen obyčejný fyzik, se zbraněmi mu to jde velice dobře, obzvláště pak s páčidlem.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X