Domů » Články » 7 herních záporáků, na které jen tak nezapomenete

7 herních záporáků, na které jen tak nezapomenete

Co by byly hry bez padouchů. Mohou mít podobu lidskou, zvířecí nebo to klidně může být nějaké monstrum. Existuje jich opravdu velká spousta a my si nyní ukážeme sedm těch, kteří se vám při hraní opravdu zapíší do paměti.

Bowser (Super Mario Bros.)
Začneme asi nejznámějším drakem v celé herní historii., kterého někteří neznalci občas mylně považují za želvu. Bowser si už nějakou tu dobu nedá pokoj a neustále unáší princeznu Peach, kterou pokaždé zachrání známý instalatér Mario. Bowser je důkazem, že v každém díle hry nemusíte mít jiného záporáka. Naposledy jsme ho mohli vidět v Super Mario Odyssey na konzoli Nintendo Switch.

Ganon (The Legend of Zelda)
U Nintenda ještě zůstaneme. The Legend of Zelda je slavné RPG, které hráče provází už od dob Game Boye. Stejně jako u Super Mario Bros., i zde se často objevuje jen jeden záporák. Samozřejmě je jich tu víc, ale Ganon je právě ten největší. Dalo by se říci, že je to temný čaroděj a vystřídal mnoho podob. V Nintedu opět vsadili na klasiku a Ganon tak usiluje o princeznu Zeldu a království Hyrule. Nemusíte mít však žádné obavy, hrdina Link si s ním zatím vždycky poradil.

Albert Wesker (Resident Evil)
Asi nejznámější zombie série Resident Evil má pěknou plejádu nepřátel. Ovšem jeden z nich vyčnívá. Není to nikdo jiný, než velitel Alfa týmu taktické jednotky S.T.A.R.S. Albert Wesker. Později se ukáže, že Wesker není rozhodně kladným hrdinou, jak se na první pohled zdá. Tajně totiž pracuje pro Umbrellu a dává si záležet, aby za sebou nenechal žádné svědky. Napříč všemi hrami Resident Evil dokonce několikrát umřel. Tedy alespoň se to na první pohled zdálo.Vždy se ale vrátil a mám dojem, že se s ním ještě několikrát uvidíme.

Joker (Batman Arkham Knight)
Asi nejšílenější padouch ze všech, který pro své činy většinou nemá žádný důvod. Má je prostě rád chaos. Ztěžuje život obyvatelům Gothamu a zaměstnává Batmana. Přesně to je Joker. Ve hře Batman Arkham Knight je jeho vystoupení asi nejlepší ze všech. Přehlídka šíleností nemá hranic a při hraní vám opravdu pěkně zatopí. Třešničkou už je jen jeho skvělý dabing, o který se postaral Mark Hamill, kterého určitě znáte jako Luka Skywalkera ze Star Wars.

Vaas Montenegro (Far Cry 3)
Far Cry je svými záporáky proslulá a jeden z nich neustále vyčnívá. Vaas Montenegro je vůdcem pirátů na ostrověk Rook Island. Je závislý na drogách a ze všeho nejraději zabíjí. Vždy když se s nám setkáte, je to nezapomenutelný zážitek. Dokonce vám vysvětlí i definici šílenství. Když se s ním ke konci hry utkáte, není to jen tak obyčejný boss fight. Celé je to vlastně trip, až jsem si říkal, že i vývojáři určitě museli něco brát.

Eredin (Zaklínač 3: Divoký hon)
O Zaklínači už v herních typech řeč byla. Nyní se ale zaměříme na hlavního nepřítele. Král Divokého honu Eredin je elf z jiného světa. Dokáže cestovat skrze čas a prostor. Je úhlavní nepřítel Zaklínače Geralta a jeho cílem je vyhladit celou lidskou rasu. Jeho zbroj vypadá jako kostra a nahání strach všemu živému. Skrz zemi vede elfí kavalérii Dearg Ruadhri neboli Divoký hon.

Vy sám (Shadow of the Colossus)
Nakonec to nejlepší. Shadow of the Colossus je krásnou hrou se smutným příběhem. Hrajete zde za bezejmenného chlapce, jehož dívka Mono byla obětována. Vydáváte se tedy do neznámé země, ve které by se mělo nacházet řešení, jak vaši lásku znovu přivést k životu. Tajemný Dormin vám prozradí, že pokud zabijete 16 obřích kolosů, je tu způsob, jak Mono zachránit. Od té chvíle se vy sami stáváte nejvíc zápornou postavou. Kolosy totiž nejsou vůbec nepřátelští. Hledí si svého a drží se ve svých teritoriích. Na konci hry si určitě budete pokládat otázku, zda stálo pro jeden lidský život zabít 16 nevinných tvorů.

Source :
Vlastní
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X