Domů » Články » 7 hudebních her, které vás dostanou do rytmu

7 hudebních her, které vás dostanou do rytmu

Hudbu lidé tvoří a poslouchají od nepaměti, není tedy divu, že vzniklo i několik hudebních her, které jsou většinou silně návykové. Pojďme se spolu podívat na sedm z nich, o kterých byste rozhodně měli vědět.

PaRappa the Rapper
(PlayStation, PlayStation Portable, PlayStation 4)

Začneme nejstarší hrou z celého výběru. PaRappa the Rapper je považován za první pravou rytmickou hru. Hráči převzali roli PaRappa, rapujícího psa, který se pokouší zpívat a karate kopy se dere k srdci své pravé lásky, Sunny Funny. Žádný hluboký příběh tedy nečekejte, hratelnost ale byla velice chytlavá a mačkání tlačítek do rytmu velmi přesné. Tuto hru si navíc můžete zahrát i na konzoli PS4, na kterou v roce 2017 vyšel remaster.

Cadence of Hyrule – Crypt of the NecroDancer
(Nintendo Switch)

Teď tu máme něco pro majitele konzole Nintendo Switch. Cadence of Hyrule: Crypt of NecroDancer je hra vyvinutá společností Brace Yourself Games. Ta kombinuje světy z her The Legend of Zelda a Crypt of NecroDancer. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát jako Cadence, Link, Zelda nebo Yves a procházet se procedurálně generovaným světem, nebo různými dungeony do rytmu 25 remixů z Legend of Zelda, do kterých se musíte rytmicky pohybovat, útočit a bránit se proti nepřátelům.

Guitar Hero 3
(Xbox 360, Wii, PlayStation 2, PlayStation 3, Microsoft PC, Mac OS)

Asi nejznámější hudební hra, díky které se každý hráč cítil jako rocková hvězda. Ke hraní se používal speciální ovladač ve tvaru kytary a hráči museli trefovat barevné noty přesně do rytmu. Od reálného hraní na kytaru to má sice daleko, ale na vyšší obtížnost hra dokázala pěkně zatopit. Úkol byl jednoduchý. Odehrát všechny koncerty a odemknout všechny písničky, postavy a kytarové krky. Slyšet jste zde mohli kapely jako Guns N’ Roses, Queens Of The Stone Age nebo třeba Iron Maiden.

DJ Hero
(PlayStation 2, PlayStation 3, Nintendo Wii, Xbox 360)

Hra podobného ražení jako Guitar Hero, kytaru zde ale vystřídal mixážní pult a spousty elektronické, hip-hopové a taneční muziky. Díky této hře jste si mohli vyzkoušet, jaké je to být DJ, i když tedy velice zjednodušeně. Mezi remixované interprety se dostali například Kanye West, Daft Punk, Gorillaz a mnoho dalších.

Rocksmith
(Microsoft PC, Mac OS, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One)

Další kytarová hra, tentokrát se ale jedná o čistou simulaci. K Rocksmith totiž lze připojit reálnou kytaru a je jedno, jestli se jedná o klasickou elektriku nebo basu. Hra fungovala jako učitel a vy jste se tak zábavnou formou naučili hrát. Pokud jste zkušenější hráč, lákadlem budiž jamovaní s oblíbenými kapelami.

Just Dance
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Wii, Nintendo WiiU, Nintendo Switch)

Samozřejmě tu nesmí chybět ani neznámější taneční série Just Dance. Ta se již nějaký ten pátek nezměnila. Zkrátka vždy opakujete danou choreografii na obrazovce a jediné, co se každý rok mění, je playlist. Pokud si myslíte, že Just Dance je jen pro holky, nemůžete se více mýlit. Je to velká sranda, obzvlášť pokud s druhým klukem tancujete Time of my life z filmu Hříšný tanec.

Beat Saber
(Microsoft PC, Playstation 4)

Nakonec tu máme českou hru Beat Saber, která je navíc určena pro virtuální realitu. U téhle hry si užijete spoustu zábavy, ale taky se pěkně zapotíte. Vaším úkolem je trefovat barevné kostky ve správném směru stejně barevným mečem, a to vše pěkně do rytmu. Hra nabízí tři základní playlisty s originální hudbou, poté je možné dokoupit písničky například od Imagine Dragons, Panic! At the Disco nebo Green Day.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X