Domů » Články » 7 ikonických zbraní, bez kterých si některé hry již nedokážeme představit

7 ikonických zbraní, bez kterých si některé hry již nedokážeme představit(4 minuty čtení)

Stejně jako Křemílek má Vochomůrku, herní hrdinové mají své věrné zbraně. Některé z nich se staly natolik ikonické, že si jen těžko představíme, že by daný protagonista vlastnil něco jiného. Podíváme se na sedm zbraní, u kterých stačí říct jen jméno a hned víte, komu patří.

Hidden Blade (Assassin’s Creed)

Ikonická zbraň, bez které si již neumíme představit žádného assassina. Ano, v posledním díle se legendární skrytá čepel sice neobjevila, ale v těch předchozích byla zastoupena více než dost a prošla mnohými změnami. Zatímco první členové řádu museli přijít kvůli čepeli o prst, později to již nebylo nutné a z čepele bylo možné třeba i vystřelit.

BFG-9000 (Doom)

BFG, nebo-li Big Fucking Gun, je přesně to, co byste si podle názvu představili. Obrovská zbraň s neuvěřitelnou silou, která zabije i více nepřátel najednou. S ní se cítíte opravdu neporazitelní a větší legendou ze série Doom je už snad jen upilovaná brokovnice.

Blades of Chaos (God of War)

Pokud znáte God of war, znáte Krata. Pokud znáte Krata, znáte i čepele chaosu, zkrátka jednoduchá rovnice. Tyto čepele pomohly Kratovi již z mnoha šlamastik, jedná se o dva velké meče, ke kterým jsou připevněny řetězy a Kratos s nimi tak může útočit i na dálku. Navíc většinu času hoří a tak své nepřátele kromě rozsekání na kousky i spálíte. Ano, v sérii God of War najdeme mnoho dalších zbraní, včetně sekery Leviathan z posledního dílu, ale čepele jsou prostě čepele.

Buster Sword (Final Fantasy VII)

Skoro dva metry dlouhý meč, který disponuje přes 30 centimetrů širokou čepelí, to je přesně Buster Sword. Ten se stal součástí Final Fantasy VII hlavně díky jeho nositeli Cloudu Strifeovi. Buster Sword není jen obří kus železa, se kterým krájíte své nepřátele, ale pro Clouda je to symbol přátelství a odkaz na zesnulého přítele Zacka.

Struna (Hitman)

Není to sice tradiční zbraň, ale svůj účel jistě splňuje. Holohlavý agent 47 díky ní prošel mnoha zakázkami, aniž by ho někdo zpozoroval. Jistě v tom hrají roli i různé převleky a plánování, ale struna bude vždy nejlepší způsob, jak nepozorovaně zabít nic netušící stráž. Stačí se potichu přiblížit zezadu, rychle strunu utáhnout kolem krku a je to!

Páčidlo (Half-Life)

Jasně, zbraň to přímo není a každý by ji asi použil jen v sebeobraně, ale teprve Gordon Freeman nám ukázal, jak se tenhle kus nářadí pořádně používá. Páčidlo je v Half-Life jeden z prvních předmětů, se kterým se můžete bránit a ke hře prostě patří. Nejenže s páčidlem můžete mlátit emzáky, ale dají se s ním rozbíjet bedny a další věci, takže vlastně šetříte náboje. 

Stříbrný a ocelový meč (Zaklínač)

Nakonec tu máme ne jednu, ale hned dvě zbraně najednou. Konkrétně tedy dva meče, které patří k zaklínačům stejně jako bílé vlasy ke Geraltovi. Pokud se ptáte, proč zaklínači nosí dva meče, odpověď je velmi jednoduchá. Stříbrný je na monstra a ocelový na lidi, protože i mezi lidmi jsou monstra, která je třeba zabít. 

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X