Domů » Články » 7 kooperačních her, které si užijete na jednom gauči

7 kooperačních her, které si užijete na jednom gauči

Multiplayerové hry jsou čím dál tím populárnější. Ovšem není nad to, sejít se s kamarádem a zahrát si spolu na jedné konzoli, pohodlně usazení do gauče. Pojďme se tedy na sedm takových her podívat.

Diablo III
(Nintendo Switch, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Mac OS, Microsoft PC)

Začneme trochu drsně s RPG Diablo III, které je samo o sobě velkou zábavou na dlouhé hodiny a určitě jej nemusím blíže představovat. Svou zábavu zde můžete povýšit v kooperačním módu, protože ve dvou se pekelná stvoření likvidují přeci jen lépe.

Borderlands 3
(PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Microsoft PC, Mac OS)

Bláznivý looter shooter, který se zaměřuje na bláznivý příběh, hodně lootu a komiksovou stylizaci. Ani u třetího dílu autoři nezapomněli na lokální kooperaci, kterou si můžete užít až ve čtyrech hráčích na rozdělené obrazovce.

A Way Out
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Máte rádi filmy z vězeňského prostředí, jako je třeba Vykoupení z věznice Shawshank? Tak přesně pro vás je hra A Way Out, kterou nejde hrát jinak, než v kooperaci. Na začátku vás čeká útěk z vězení, který musíte velice dobře promyslet. Útěkem to však nekončí a teprve až na svobodě poznáte, zač je toho spolupráce.

Resident Evil 5
(PlayStation 3, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox 360, Microsoft PC)

Pátý díl nejznámější hororové série se tak trochu vymanil ze škatulky hororu a nabídl více akce, než předchozí díly. Příběh se odehrává v Kijuju v západní Africe. Právě sem přijíždí Chris Redfield vyšetřovat výskyt biologických zbraní. Spolupracovat bude s místní kolegyní Shevou Alomar. Jak jistě tušíte, Sheva nemusí být jen NPC, ale může se jí zhostit druhý hráč a vy si tak užijete příběh celé hry společně.

Overcooked
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Nintendo Switch)

Nyní tu máme něco naprosto střeštěného. Pokud jste si mysleli, že vaření je nuda, Overcooked vás vyvede z omylu. Hra klade velký důraz na spolupráci, kterou mohou provádět až čtyři hráči. Úkol je zdánlivě jednoduchý. V časovém limitu vyřídit co do nejvíce objednávek, jenže co když zrovna musíte vařit na ledové kře nebo na kamionech, jedoucích vedle sebe?

Lego Marvel Super Heroes 2
(PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft PC, Mac OS)

Lego hry se dají téměř všechny hrát v kooperaci, o tom jsem již ostatně psal v samostatných tipech. Tuhle jsem vybral proto, že je to jedna z těch novějších Lego her a hlavně je to Marvel. Výběr hrdinů je velmi rozmanitý a navíc si projdete pasáže známé z filmů, ale i originální obsah inspirovaný komiksy.

Minecraft
(PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch)

Jako poslední tu mám hru, která tu s námi bude zřejmě ještě dlouho. Minecraft jistě každý znáte, jedná se o kreativní hru, kde je hranicí pouze vaše fantazie. Na konzolích můžete navíc hrát ve split screenu a stavět tak společně z jednoho gauče.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pixie Crew

Minecraft je top, a nejen pro týmovou spolupráci.

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X