Domů » Články » 7 Lego her, které vás vtáhnou zpátky do dětských let

7 Lego her, které vás vtáhnou zpátky do dětských let

Lego je stále nejoblíbenější hračkou, i když měla kdysi namále a to právě kvůli počítačovým hrám. Jak se ale říká, když je nemůžeš porazit, přidej se k nim. A tak vznikla spousta herních titulů, kde je vše z kostiček. Bonusem je, že se všechny dají hrát ve více lidech na jedné konzoli či počítači, takže se jedná skvělou rodinnou zábavu.

Lego Harry Potter 1-7
(PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Nintendo 3DS, Nintendo Switch, Microsoft PC)

Kouzelnický svět Harryho Pottera je velice populární. Kromě filmů, různých doprovodných knih a hraček, se samozřejmě objevila i stavebnice Lego, která i nyní dostává novou kolekci. Na základě knižní předlohy pak vznikla hra, mapující celou cestu mladého čaroděje a jeho kamarádů. Samozřejmě je potřeba porazit Voldemorta a i když poslední díly byly docela vážné, zde si s humorem hlavu nelámou a potkáte ho i tam, kde byste to nečekali.

Lego Star Wars The Video Game
(Game Boy Advance, Xbox, PlayStation 2, Microsoft Windows, Nintendo GameCube, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One)

Co by to bylo za Lego hry, kdybychom tu neměli slavné Star Wars. Ty poprvé vyšly v roce 2005 a obsahovaly epizody I, II a III. Opět parodickým způsobem mapovaly filmovou ságu. Do série se poté přidaly další Star Wars hry, jako Original Trilogy, Clone Wars nebo třeba sedmá epizoda The Force Awakens. Tento rok se navíc chystá remake obohacený o novou trilogii s názvem The Skywalker Saga. Vůbec poprvé si tak budeme moci zahrát všech devět epizod najednou.

Lego City Undercover
(Wii U, Microsoft PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One)

Tahle hra vymyká klasickému konceptu Lego her. Jedná se vlastně o GTA v Lego světě, kde se ujímáte role detektiva Chase McCaina. K dispozici máte celé město a musíte porazit proradného zloducha Rexe Furyho. Nechybí tu akce, stavění, vyšetřování a spousta easter eggů na slavné detektivy.

Lego Worlds
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Nintendo Switch)

Opět něco úplně jiného. Hra má otevřený svět a inspiruje se v mnohém u slavného Minecraftu. Můžete tedy stavět co se vám zlíbí. K dispozici máte několik nástrojů a nic vám nebude stát v ceště. Navíc se během hraní setkáte s různymi sety stavebnic, u kterých ty starší z nás nostalgicky zavzpomínají.

Lego Rock Band
(Nintendo DS, PlayStation 3, Wii, Xbox 360)

Klasická hudební hra, kde jste se mohli ujmout kytary, bicích a nebo mikrofonu. Ovšem zde bylo vše z Lega a to včetně vašich oblíbených kapel. Měla dokonce speciální ovladač pro Nintendo DS, který lépe simuloval kytaru. Hra se již těžko shání a stejně tak příslušenství v podobě nástrojů. Pokud se vám to však povede, věřte, že budete králem každé domácí párty.

Lego Racers
(Microsoft PC, Nintendo 64, PlayStation, Game Boy Color)

Dnešní nejstarší hra je variací na známé Mario Kart. Nachází se tu velký výběr jezdců, které si můžete upravovat k obrazu svému. Projedete se pro různých mapách Lego světa, jako je pirátský ostrov, středověk, nebo třeba trať celá z ledu. Kromě jezdců je možné upravovat i samotná vozítka a to díky sebraným Lego kostkám. Samozřejmě nesmí chybět předměty, které sbíráte během hraní a škodíte tak ostatním závodníkům.

Lego Batman 2: DC Super Heroes
(PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Android, Wii U, Nintendo DS, PlayStation Vita, iOS, Microsoft PC, Mac OS)

Poslední dnešní hrou bude komiksovka a ne náhodou jsem vybral právě tuto. Jedná se totiž o první Lego hru, která je plně dabovaná. Postavy v předchozích hrách dělaly pouze různé zvuky. Navíc hra nekopíruje žádný film, ale má svůj originální příběh. Joker a Lex Luthor chtějí ovládnout Gotham ale jak se zdá, samotný Batman a Robin už na to nestačí a jsou tedy povoláni ostatní hrdinové, jako je Superman, Wonder Woman, nebo Green Lantern. Za všechny hrdiny je možné hrát a využívat jejich schopnosti dle dané situace.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X