Domů » Články » 7 MMORPG her, které vás provedou velkými online světy

7 MMORPG her, které vás provedou velkými online světy

MMORPG je spousta a každá z nich měla být právě tou, která překoná legendární World of Warcraft. Ačkoliv se jim to nepovedlo, jsou mezi nimi tituly, které stojí za zmínku a možná dostanete chuť si nějaký z nich i sami vyzkoušet.

Guild Wars 2
(Microsoft PC)

Jako první tu máme fantasy svět, který se dodnes těší velké hráčské přízni. Najdete tu několik hlavních serverů, které můžete dle libosti měnit. Guild Wars 2 se hodně zaměřuje na hráčskou spolupráci a nenutí vás grindovat. Za každý splněný úkol budete po zásluze odměněni a je jen na vás, zda chcete plnit questy, nebo se věnovat jiným činnostem, jako je například crafting, odhalování příběhu či průzkum dungeonů.

The Elder Scrolls Online
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Online verze Elder Scrolls se hraje stejně jako ty, které znáte z dřívějška, tady si ale dobrodružství můžete užít ve více lidech. Hra sice vyšla již v roce 2014, stále se však těší velké oblibě a tento rok do ní vyšel další přídavek s názvem Greymoor. Celá hra se pak odehrává na kontinentu Tamriel, 1000 let před událostmi z The Elder Scrolls V: Skyrim a asi 800 let před The Elder Scrolls III: Morrowind a The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Star Wars: The Old Republic
(Microsoft PC)

Pokud vás neláká fantasy, ale spíše dáte přednost sci-fi, je Star Wars: The Old Republic přesně pro vás. Je jen na vás, zda se přidáte na temnou, či světlou stranu a budete buď rytíř Jedi, nebo třeba pašerák. Příběh se odehrává daleko před filmy a zavede nás do války mezi Jedii a Sithy. Ti svou lstí dokáží porazit Galaktickou republiku a donutí její představitele přenechat Sithům mnoho planetárních systémů, území a zdroje.

Black Desert Online
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Jako další tu máme opět fantasy MMORPG od korejských vývojářů ze studia Pearl Abyss. Příběh se točí kolem konfliktu dvou národů, republikou Calpheon a Valencijským královstvím. Hra původně vyšla v roce 2015 a minulý rok byla vydána i na současné konzole. Největší zvláštností hry je nemožnost rychlého cestování, takže své cesty musíte řádně plánovat. S tím ovšem souvisí i další činnost ve hře, kterou můžete dělat, a to je šlechtění koní, které má v tomto případě veliký smysl. Protože věřte, že budete potřebovat koně, který uběhne mnohdy opravdu velkou vzdálenost. 

Final Fantasy XIV Online
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Mac OS)

Online odnož slavné herní série od Square Enix vyšla původně v roce 2010. Hra však neměla velký úspěch a tak byla předělána, aby v roce 2013 nahradila svou nepovedenou verzi. Jedná se o velice komplexní MMORPG, které se mnohdy může některým hráčům zdát velice složité. Když se ovšem do hry ponoříte, dostanete obrovský herní zážitek. Final Fantasy XIV se odehrává v zemi Eorzea, pět let po událostech předchozí hry. Na konci původního Final Fantasy XIV Online z roku 2010 unikne drak Bahamut ze svého lunárního vězení, aby zahájil Umbral Calamity, apokalyptickou událost, která ničí zemi Eorzey. Díky požehnání bohů vaše postava uniká devastaci a cestuje pět let do budoucnosti. Eorzea se postupně zotavuje a obnovuje, avšak nyní je tu další nebezpečí, a to hrozící invaze Garleanské říše ze severu.

EVE Online
(Microsoft PC, Linux, Mac OS)

Nyní se vydáme zase do vesmíru, tentokrát v ultimátním simulátoru vesmírného pilota. Hra vyšla už v roce 2013 a každý hráč zde představuje pilota. Povolání mu ovšem vyberete sami. Můžete být těžařem asteroidů a vyrábět věci od menších předmětů až po velké vesmírné stanice. Také se můžete stát pirátem, velitelem vesmírné flotily, objevitelem nebo třeba obchodníkem. Hra má opravdu co nabídnout a obsah si tvoří hráči sami, takže nikdy přesně nevíte, co vás kde překvapí.

World of Warcraft
(Microsoft PC)

To nejlepší jsem si samozřejmě nechal na konec. Ačkoliv výše zmíněné hry jsou velice dobré, World of Warcraft stále vede a má dokonce zápis v Guinessově knize rekordů za nejpopulárnější MMORPG hru. Sepsat tu celý příběh by bylo opravdu nadlouho a ani nejsem z nejpovolanějších, kteří by to měli dělat. Ovšem určitě nic nezkazím, když řeknu, že jde o konflikt mezi Aliancí a Hordou, který trvá již spoustu let. Ke hře bylo od roku 2007 vydáno již sedm datadisků a další s názvem Shadowlands by měl vyjít ještě letos. 

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X