Domů » Články » 7 nejlepších herních měst, které byste měli navštívit

7 nejlepších herních měst, které byste měli navštívit

Města jsou mnohdy důležitou součástí her. Někdy se jedná o věrné kopie reálných míst, jindy zase vývojáři pustili uzdu své fantazii. Dnes se podíváme na sedm měst, které byste při svých herních seancích určitě neměli minout.

Raccoon City
(Resident evil)

Začneme trochu hororově a vydáme se do města Raccoon City. To bylo napadeno nákazou T-viru, který mění lidi na krvelačné zombie. Atmosféra zničeného města je opravdu působivá a mnohdy se bojíte, co vás čeká za rohem. Obzvláště nyní, když bylo Raccoon City předěláno pro Resident Evil 3 Remake, to má tu pravou hororovou atmosféru. Při svých toulkách narazíte na spousty obchodů, neonové nápisy a nesmí chybět ani nemocnice, ve které je vlastně epicentrum nákazy.

Arkham City
(Batman: Arkham Knight)

Od hororu ke komiksu. V herní sérii Batman se totiž můžete sami podívat do Gothamu, který je odjakživa domovem netopýřího muže. Obzvláště ponurá atmosféra je v posledním díle Batman: Arkham Knight. Prakticky celou hrou vás provází déšť a vy projíždíte ulice plné neonů a zločinců ve svém batmobilu, nebo pozorujete město ze střech. Lepší Gotham byl podle mě ztvárněn už jen ve filmu Joker.

Beauclair
(Zaklínač 3: O víně a krvi)

Zaklínač. Stále nejoblíbenější hra naší nejlepší šéfredaktorky, která mi jistě dá za pravdu, že Beauclair tu nesmí chybět. Jedná se o hlavní město Toussaintského knížectví a najdeme tu krásný beauclairský palác. Tato provincie je známá především svým výborným vínem. Mnozí tvrdí, že je celé město kouzelné, lidé zde nacházejí lásku k vínu a také nechtějí odcházet.

Praha
(Deus Ex: Mankind Divided)

Prahu zná určitě každý, ale co takhle Praha z budoucnosti? Přesně takovou Prahu nám ukazuje Deus Ex: Mankind Divided. Historická Praha se tu snoubí s moderními budovami a nechybí ani české nápisy na obchodech. Vypíchnout bych měl především komplex Útulek, který je prakticky samostatné uzavřené město na okraji Prahy. Původně byl postaven skupinou Santeau Group, aby nabídl dočasné bydlení pražské dělnické třídě. Po srpnové nehodě v roce 2027 se komplex rychle proměnil v ghetto pro augmentované obyvatele. 

Benátky
(Assassin’s Creed II)

Další reálné město v našem výběru, do kterého jsme se mohli podívat s Eziem Auditorem. Samozřejmě nejlépe se na tohle historické město kouká ze střechy, kde jste skryti před zraky stráží. Ovšem neuškodí si vše prohlédnout i zblízka. Jednou z památek, do kterých se podíváte je i bazilika svatého Marka. Nesmí chybět ani projížďka na gondole benátskými kanály, se kterou můžete prozkoumat téměř celé město.

Los Santos
(Grand Theft Auto)

Tohle město je taková menší kopie Los Angeles. Poprvé jsme se po něm mohli potulovat v GTA: San Andreas v roli černocha jménem CJ. Máte naprosto volnou ruku, můžete navštívit fast food, jít si zacvičit, zahrát si kulečník, nebo třeba jít do kasína. Zkrátka tohle velkoměsto je vám zcela k dispozici.

Columbia
(BioShock Infinite)

Někdo maluje vzdušné zámky a někdo bydlí v Columbii, což je vzdušné město, které navštívíte v BioShock Infinite. Na první pohled se jedná o utopii, ve které jsou lidé šťastní. Jenže zdání klame, na povrchu krásné město je pěkně prohnilé a vládne tu prakticky diktatura náboženského fanatika Zacharyho Comstocka. I přesto je na městě co obdivovat, ale pozor, abyste z něj nespadli dolů, byla by to hodně ošklivá smrt.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X