Domů » Články » 7 nejlepších herních opileckých scén

7 nejlepších herních opileckých scén

Alkohol je už dlouho součástí lidstva a je jasné, že se promítl i do her. Ukážeme si tedy ty nejlepší scény, které pobaví a mohou být pro příběh i zlomové.

Red Dead Redemption 2
(PlayStation 4, Xbox One, PC)

Klasický western byl vždy plný alkoholu a jinak tomu není ani tady. V jedné z misí se vydáváte se svým parťákem Lennym do městečka Valentine, kde navštívíte místní bar a trochu se to zvrhne. Začíná to jako výborná párty, ale postupně to přejde v halucinace, hledání Lennyho, močení na hospodu, výtržnictví. Nakonec to končí u prasat a útěkem před muži zákona.

Max Payne 3
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC)

Trochu vážnější, ale zato skvělá scéna z posledního dílu o zkrachovalém detektivovi, který nyní dělá soukromou ochranku. V jedné scéně se Max nadopuje prášky, opije se a vyholí si hlavu. V tu chvílí nastává zlomový bod hry a krvavá cesta za pomstou plná mrtvol.

The Witcher 3 Wild Hunt
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Nintendo Switch)
Zaklínač má několik dobrých opileckých scén. Zde bych ale vyzdvihl tu z Oxenfurtu, kdy dostanete zakázku na upíra jménem Gael, který má pěkně mlsný jazýček. Má totiž rád opilce, kteří pak mají sladší krev a je snazší je ulovit. Geraltovi tedy nezbývá, než se opít a udělat ze sebe návnadu, aby Gaela mohl ulovit.

Mafia 2
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC)

Co by to bylo za mafiány, kteří se neumějí bavit? Proto i v Mafii 2 je několik scén kdy opilí řídíte, či něco demolujete. V této konkrétní scéně se Vito a jeho přátelé ocitají v nočním klubu. Pijí víc a víc, obtěžují tanečnice a jako zlatý hřeb večera si jen tak jdou pohřbít mrtvolu do lesa. Myslím, že párty se velice vydařila.

GTA V
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft PC)

Tady nebudeme nahlížet jen na jednu scénu, ale spíše na životní styl jedné z postav. Trevor je typický vidlák. Pro ránu nejde daleko a vše samozřejmě vyřeší drogy a alkohol. Nejen, že ve hře se s ním opijete a zkouříte tak, že máte halucinace ale navíc, když se náhodně do postavy Trevora přepnete, může se stát, že bude někde ve spodním prádle a za boha si nebude pamatovat, jak se tam dostal.

The Elder Scrolls V: Skyrim
(PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft PC)

Skyrim asi netřeba nějak představovat. Tento titul vyšel snad už na všechny platformy a není moc hráčů, kteří by ho ještě nehráli. Ve hře se nachází jeden quest s názvem A Night to Remember, který spočívá v tom, že pokud jste na levelu 14 a více, je možné v náhodné hospodě potkat Sama Guevenneu. S ním se pak můžeme utkat v picí hře. Klasicky odpadnete, nato probudíte se v chrámu Dibella a pak musíte přes celou mapu zpět, napravit své škody. Jedním z úkolů je třeba navrácení ukradené kozy.

Kingdom Come: Deliverance
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Nakonec tu máme RPG z našich luhů a hájů, které má podle mě jednu z nejlepších opileckých scén. Jakožto Jindra potřebujete zjistit informace od jistého faráře Bohuty, který sídlí ve vesnici Úžice. Jenže farář nechce porušit církevní tajemství. Naštěstí zjistíte, že Bohuta, ačkoliv je farář, holduje pití a ženám. Pokud tedy přijmete jeho pozvání, čeká vás nezapomenutelná noc, která zahrnuje noční zvonění v kostele, zvracení z kostelní věže, hospodskou bitku a samozřejmě nějaké ty pěkné ženy.

Source :

Vlastní

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X