Domů » Články » 7 podivných her, nad kterými budete kroutit hlavou

7 podivných her, nad kterými budete kroutit hlavou

Hry mají být hlavně zábava, ale i ta by měla mít své hranice. Existují totiž hry o kterých nevím, co si myslet. Jsou to většinou podivnosti, ale nutno přiznat, že některé jsou i zábavné. Pojďme se tedy podívat, co tu dnes máme.

Goat Simulator
(Microsoft PC, Linux, OS X, Android, iOS, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, Nintendo Switch)

Začneme hrou, která původně sloužila jako testovací mapa pro vývojáře, jenže se z ní stal takový fenomén, že kozu nyní můžete potkat i v zombie apokalypse, nebo třeba ve vesmíru. Váš úkol je jednoduchý, udělat s kozou co nejbláznivější kousek a získat co nejvíce bodů. Podivné, ale vcelku zábavné.

Katamari Damacy
(PlayStation 2, Microsoft PC, Nintendo Switch)

Japonské hry jsou většinou zvláštní, tedy hlavně pro západní publikum hráčů. Příběh je zde jednoduchý – musíte obnovit svou planetu, která byla zničena. No a jak lépe to provést, než pomocí koule zvané Katamari, na kterou nabalujete různé předměty, které jsou čím dál větší. Začínáte tedy třeba malou lavičkou a končit můžete třeba mrakodrapem. Musíte ale dávat pozor na tvar, koule by se vám pak mohla lehce někde zaseknout. Celé to navíc doprovází hudební podkres, se kterým to má teprve grády.

Playboy: The Mansion
(PlayStation 2, Xbox, Microsoft PC)

I Playboy chtěl mít svou hru po vzoru Sims a podobných simulátorů. Ovšem tady to má vše lehce erotický koncept a celkově je hra velice zvláštní. Ujímáte se samozřejmě role Hugh Hefnera a vaším úkolem je vybudovat své vlastní Playboy impérium. Začínat budete pěkně od píky a postupně se propracovávat na krále večírků a velkou hvězdu. Kromě stavby panství si můžete vyrobit třeba i reklamní předměty nebo webové stránky a samozřejmě nesmí chybět ani “krásné” ženy.

Seaman
(Sega Dreamcast, PlayStation 2)

Tamagochi zná určitě každý, tenhle trend byl jednu dobu tak oblíbený, že téměř každá konzole měla podobnou hru. Seaman není zvláštní tím, že se staráte o zvíře, ale nejvíce bizarní je rozhodnutí vývojářů, umístit lidský obličej na rybí tělo. Zvíře mělo zvláštní průpovídky a mnohdy to bylo, řekl bych, na hraně. Navíc se hra ovládala hlasem, čím více jste se Seamanem mluvili, tím na tom byl lépe. Ostatní ovládání poskytovalo jen změnu teploty v nádrží nebo vyzvednutí samotného Seamana.

Mister Mosquito
(PlayStation 2)

Jak už název napovídá, budeme zde hrát za komára, který se nachází v rezidenci rodiny Yamada. Jeho úkol je jednoduchý, musí rodinu postupně vysávat a nashromáždit tak krev, abyste přežili zimu. Není to ovšem tak jednoduché, vždy máte konkrétní zadání z jaké části těla musíte krev sát. Navíc je potřeba dávat pozor, aby si vás vaše oběť nevšimla.

The Stanley Parable
(Microsoft PC, OS X, Linux)

Tato hra se velmi těžce popisuje, pro její pochopení je asi nejlepší si ji přímo zahrát. Vaše jméno je Stanley a pracujete v kanceláři, kde opisujete text zadaný na obrazovce. Jednoho dne se ale stane něco zvláštního, texty přestanou přicházet. Stanley se tedy rozhodne vypátrat co zatím stojí. Při prozkoumávání budovy narazíte na spoustu zvláštních věcí. Po celou dobu vás provází hlas vypravěče a vy se můžete rozhodnout, zda jeho slova poslechnete či nikoliv. Hra má několik konců, z nichž některé jsou vyloženě špatné. Záleží pouze na vašich rozhodnutích.

Michael Jackson’s Moonwalker
(Sega Megadrive, Sega Master System, Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, Commodore 64, DOS, MSX, ZX Spectrum)

Hra, která byla launchovým titulem pro Segu Megadrive aby Sega ukázala, čeho je jejich konzole schopná. Titul byl inspirovaný klipy Michaela Jacksona a jeho krátkým filmem. Ve hře máte dva prosté úkoly. První z nich je zachraňovat malé děti ze skříně a druhý je zabíjet své nepřátele svými úchvatnými tanečními schopnostmi. Největší podivností ve hře je útok, který vaše nepřátele donutí tančit k smrti. Celé je to samozřejmě doprovázené muzikou krále popu, což ovšem na bizarnosti moc neubírá.

Source :

Vlastní

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X