Domů » Články » 7 Point and Click adventur, po kterých budete kombinovat různé věci

7 Point and Click adventur, po kterých budete kombinovat různé věci

Adventury. Asi nejlepší příběhový žánr, který potrápí vaše mozkové závity. Mnohdy jsme museli počkat, až ke hře vyjde návod v jednom z herních magazínů, nebo až danou pasáž projde kamarád. Příběh za to ale vždy stál a ty neuvěřitelné kombinace! Pojďme se tedy podívat na 7 Point and Click Adventur, které by vás neměly minout.

Syberia
(Nintendo Switch, Android, Xbox, Microsoft PC)

Jako právnička Kate Walker máte být přítomni podpisu smlouvy o prodeji továrny na hračky od Anny Voralbergové. Jenže po příjezdu zjišťujete, že Anna zemřela, ale existuje dědic, bratr Hans. Ten je považován za mrtvého, ale ve skutečnosti se nachází na Sibiři a hledá bájný ostrov Syberia. Čeká vás tedy dobrodružná cesta mechanickým vlakem a spousty hádanek. Ty navíc podléhají přísným logickým pravidlům, je tedy potřeba se pekelně soustředit.

The Secret of Monkey Island: Special Edition
(PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft PC, DOS)

Asi nejslavnější adventura vůbec. Na svědomí ji má studio LucasArts a podíváme se zde na ostrov Melée Island, kde se mladý Guybrush Threepwood chce stát pirátem. Než se tak stane, musí složit tři zkoušky najít poklad, porazit mistra šermu a ukrást sošku z vily guvernéra ostrova. Hře nechyběl humor a šílené kombinace předmětů, kde jste zkoušeli prakticky všechno na všechno.

Machinarium
(PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS, Microsoft PC, Mac OS, Linux)

Česká hra od studia Amanita Design je plná puzzlů a hádanek, které se nachází v krásném kresleném světě. Hra je specifická svým výtvarným stylem a také tím, že v ní není žádný text. Vše je vyprávěno skrze komiksová okénka. Jediným textem ve hře je menu a obrazovka s tutoriálem.

Ve stínu havrana
(Microsoft PC)

Nyní se podíváme k našim bratrům na Slovensko, kde v roce 1999 vznikla ve studiu Rainbow Rhino adventura Ve stínu havrana. Příběh se točí okolo mnicha, který se vydá na cestu poznání a samozřejmě u toho nebude chybět humor. Všechny postavy ve hře nadaboval Jiří Lábus, který umí skvěle imitovat, takže hlas není nikdy stejný.

Posel Smrti
(Microsoft PC)

Další Point and Click Adventura je opět z našich luhů a hájů. Posel smrti kombinuje duchařský horor s detektivkou a jde mu to velice dobře. Samuel Gordon opustil své rodinné panství Black Mirror po smrti své ženy Cathrin. Po letech se však musí vrátit, protože zemřel jeho dědeček. Někteří jsou přesvědčeni, že se jedná o sebevraždu, Samuel to však vidí jinak a rozhodne se případ vyřešit na vlastní pěst.

Atlantis 2
(Microsoft PC, Mac OS, iOS)

Pokračování skvělého prvního dílu, které ukázalo, čeho jsou počítače v roce 2000 schopné. Hra měla nádherné statické scény na které bylo radost pohledět. Hra, za níž stojí studio Cryo Interactive nám ukáže, že kdysi tu byla válka mezi Světlem a Tmou, která způsobila veliké škody. Na dlouhou dobu byly tyto dvě síly zažehnány a Tma dokonce uzamčena v legendární Shambhale. Světlo se ale po nějaké době opět probudilo a ve chvíli, kdy se osvobodí i tma, lidstvu hrozí další válka. Je tedy vaším úkolem vydat se do Shambhaly a předejít tak tomuto nebezpečí.

Dreamfall: The Longest Journey
(Microsoft PC)

Poslední dnešní hrou je The Longest Journey, která se odehrává ve dvou světech. Jedním z nich je Stark, který představuje Zemi v roce 2209. Technologie je zde vyspělá a lidstvo se řídí zákony logiky. Druhým světem je Arcadia, která je přesným opakem a ukazuje nám starověk, kde je velmi důležitá magie. V těchto světech je narušena rovnováha a je na mladé April Ryanové, aby vše dala zase do pořádku. April totiž může cestovat mezi oběma světy a je tedy jedinou nadějí pro nastolení rovnováhy.

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X