Domů » Články » 7 postapo her, ve kterých zažijete konec světa

7 postapo her, ve kterých zažijete konec světa

O hrách s pandemií jsem již psal. Nyní je na čase připravit se na nejhorší, tedy na to, že svět jak ho známe skončí. Vítejte na konci světa, kde vždy přežijí jen ti nejsilnější.

Mad Max
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Jako první tu máme šíleného Maxe. Hra vychází z kultovních postapo filmů. Ze Země není nic jiného, než vyprahlá poušť a vy ji brázdíte ve svém autě Magnum Opus, které si můžete vylepšovat. Čeká na vás spousta akčních úkolů, jako dobývání pevností nebo shánění zásob. Hlavní oč tu běží je samozřejmě benzín, bez něj by totiž bylo vše ztraceno.

Fallout 4
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Fallout je asi nejznámější postapo série her, která prošla změnou z top down RPG do 3D světa, který je vám plně k dispozici. Děj Fallout 4 je zasazen do roku 2287, tedy 210 let poté, co svět zachvátila nukleární válka. Jakožto jeden z mála přeživších se probouzíte ve Vaultu 111 a pátráte po svém synovi, který by údajně měl být naživu. Na své cestě potkáte spoustu monster, zmutovaných zvířat a v neposlední řadě i lidské nepřátele. Můžete se přidat k různým skupinám jako třeba Brotherhood of Steel a využít Power armor, se kterým se po pustině hned putuje lépe.

Metro série
(PlayStation3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, Microsoft PC)

Metro je slavná série knih od Dmitry Glukhovského. Původně měly být knihy zfilmované, ale studia námět odmítala a v tu chvíli se příležitosti chytlo ukrajinské herní studio 4A Games, které vytvořilo skvělou postapo trilogii. Hlavním hrdinou je Arťom, který spolu s dalšími přežívá v moskevském metru po atomové válce. Metro se zdá být bezpečné do té doby, než se začnou objevovat noví mutanti, takzvaní Temní. Arťom se tedy musí vydat napříč metrem, aby nakonec porazil Temné a metro mohlo žít dál. První dva díly série se odehrávají prakticky jen v útrobách metra a na povrch se podíváte jen ojediněle. Třetí díl je již celý na povrchu a svět je vám částečně otevřen. Změna proběhla i v žánru. Zatímco první dva díly jsou více hororové, třetí je čistou akcí s prvky hororu.

Dying Light
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Od atomové války se nyní přesuneme k zombie apokalypse. Vítejte ve městě Harran, kde v roli Kyla Cranea máte získat citlivé dokumenty od místního bídáka Kadira „Raise“ Sulaimana. Jenže tohle nebude váš jediný problém. Kyle je totiž hned na začátku pokousán a musí najít lék, jinak se z něj stane jedna z oživlých mrtvol. Hra je obohacena o prvky parkouru, takže pohyb po městě je rychlý a efektní. Mnohdy je totiž lepší před zombíky utéct, než s nimi bojovat. Navíc je dobré rozmyslet si, zda se vydáte na cestu přes den nebo v noci, kdy vylézá něco horšího, než obyčejní zombie.

DayZ
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Teď něco z našich luhů a hájů. České studio Bohemia Interactive vytvořilo hru DayZ, která vychází z modifikace Army 2. Jde o online simulátor přežití v zombie apokalypse. Zombie jsou však tím nejmenším problémem. Na mapě totiž číhají ostatní hráči a ne všichni se chtějí kamarádit. Je tedy na vás, abyste našli zbraně, jídlo a přežili co nejdéle.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
(Microsoft PC)

Opět hra od ukrajinských vývojářů, tentokrát od studia GSC Game World. Ti nás vzali do zóny kolem Černobylu, kde jsou skryta temná tajemství, spousty mutantů a také artefakty. Vaše postava prožila nehezkou nehodu a ztratila paměť. Nalézá vás Stalker a řekne vám, že dle určitých znamení jste rovněž předurčen být Stalkerem. Jelikož si nic nepamatujete, nezbývá nic jiného než se touto cestou vydat a odkrýt tajemství zóny. Hra při vydání trpěla množstvím chyb, ale svou hratelností a obtížností, která se s nikým opravdu nemaže, si získala mnoho fanoušků po celém světě.

Rage 2
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Na konec nejmladší přírůstek z dnešního žebříčku. Tahle hra totiž vyšla teprve minulý rok a neměla by vám uniknout. Rage 2 sice nepatří k nejlepším hrám minulého roku, ale pořád se jedná o slušnou FPS postapo akci v otevřeném světě. Jakožto Walker, jeden z posledních Rangerů, musíte odrazit útok Generála Crosse na váš domov, The Vineland. Vybrat si můžete zda bude váš Walker žena nebo muž. Zbytek příběhu už je klasické revenge story, naplněné kusy těl a zběsilou akcí, která se tvůrcům opravdu povedla. Pokud vám tedy nevadí plochý příběh, určitě se do tohoto šíleného světa vydejte.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X