Domů » Články » 7 simulátorů, které vám předvedou vše od armády po kamiony

7 simulátorů, které vám předvedou vše od armády po kamiony

Simulace reálných povolání jsou čím dál víc populárnější. Za poslední roky se rozšířily hlavně řady virtuálních farmářů. Ovšem existují i simulace kamene nebo stromu, které jsou naprostou ztrátou času. My se dnes ale podíváme na ty, které by vaší pozornosti uniknout neměly.

Euro Truck Simulator 2
(Microsoft PC)

Pokud byl někdy váš sen být kamioňákem, ale třeba z nějakého důvodu nemůžete, zahrajte si Euro Truck Simulator 2. Asi nejrozšířenější hra, kde převážíte náklad z místa na místo a ti největší hráči to dokonce zvládají v reálném čase. Do hry neustále přibývá nový obsah, takže je pořád kam jezdit. Stačí tedy sednout za volant, pustit country rádio a jedeme.

Kerbal Space Program
(Microsoft PC, Linux, Mac OS, Xbox One, PlayStation 4)

Vesmírný program. To je věc, ke které se jen tak někdo nedostane. Právě od toho tu je Kerbal Space Program, kde si můžete sami sestavit raketoplán a vyslat jej do vesmíru. Vše je samozřejmě udělané tak, aby to odpovídalo skutečnosti. Vývojáři dokonce spolupracují se samotnou NASOU, aby vše bylo tak, jak má být. Hra má letos dostat druhý díl, takže se můžete těšit na ještě více zábavy ve vesmíru.

Prison Architect
(PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, Xbox One, Xbox 360, Mac OS, Microsoft PC, Linux)

Simulátor s netradiční grafikou na ještě více netradiční téma, v němž se ujímáte role ředitele věznice a musíte se postarat o co největší pořádek. Samozřejmě si zde můžeme postavit svou vysněnou věznici, která bude mít bloky i pro ty největší sériové vrahy. Jenže pozor, čím nebezpečnější zločince budete mít pod dozorem, tím je větší šance na problémy.

Assetto Corsa
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Automobilové simulace jsou populární pořád a mezi ty nejlepší z poslední doby se řadí právě Assetto Corsa. Tahle simulace vám nic nedaruje a sebemenší chyba znamená nehodu. Můžete se zde projet v těch nejlepších autech na světě a zažít tu správnou jízdu. Doporučuji určitě ke hře pořádný volant, abyste si jízdu řádně užili.

Arma 3
(Microsoft PC, Linux, Mac OS)

Od aut se přesuneme k armádě, konkrétně k české hře Arma 3, která je opravdu detailním vojenským simulátorem. Příběh hry se odehrává v roce 2035, při fiktivním konfliktu operace Magnitude, kde se střetnou síly NATO a íránská armáda. Ve hře je populární hlavně multiplayer, kde i samotní fanoušci vytvářejí nejrůznější mise. Musí se zde hodně taktizovat a je kladen důraz na spolupráce. V Armě opravdu nemůžete jen tak vylézt z krytu a začít kolem sebe střílet.

Farming Simulator 19
(PlayStation 4, Xbox One, Android, iOS, Microsoft PC, Mac OS)

Jak jsem již na začátku zmiňoval, virtuálních farmářů neustále přibývá. Není se ovšem čemu divit, ve hře je spousta možností, co pěstovat. Navíc se v posledním díle objevili koně a třešničkou je už jen multiplayer. Tvůrci hry mají takové ambice, že chtějí aby se hra stala e-sportovou záležitostí, ale opravdu si neumím představit, jak by takový zápas ve farmaření vypadal.

Theme Hospital
(Microsoft PC, PlayStation 3, PlayStation, PlayStation Portable, PlayStation Vita, DOS)
Pokud vás někdy zajímalo, jak se staví a posléze vede nemocnice, v této hře máte možnost. Vaším úkolem je postavit nemocnici, která bude prosperovat. Vytváříte zde jednotlivé ordinace a školíte své zaměstnance. Hra má velice propracovanou ekonomiku a může vám leccos ukázat. Ovšem realistické nemoci zde nečekejte, vše je pojato vtipnou formou. Takže vás třeba navštíví pacient s nadměrným ochlupením, nafouklou hlavou nebo třeba někdo, kdo má problém s neviditelností.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X