Domů » Články » 7 skvělých parťáků, kteří vás provedou hrou

7 skvělých parťáků, kteří vás provedou hrou

Občas nám v paměti utkví postavy, bez kterých by hra neměla tu správnou atmosféru nebo by nebyla natolik zábavná. Dnes vám představuji 7 herních dvojic, kteří bez sebe nedají ani ránu.

Bub & Bob (Bubble Bobble) 
Tahle hra s blbými jmény vznikla v roce 1986 (ještě za socíku), a to původně pro herní automaty. Později se převedla na domácí počítače a starší konzole, jako třeba Atari. Princip hry je jednoduchý. Sám, nebo s kamarádem se probojujete skrze 100 úrovní v kůžích dvou bráchů dinošů Buba a Boba, abyste unikli ze zajetí Baronovi von Blubby. Skáčete na záporáky a sbíráte ovoce. Oddychovka pro hráče, kteří chtějí odpočinek od náročných RPG. 

Hru si lze zakoupit na PlayStation Store za 189 korun

Gordon & Alyx (Half-Life 2: Episode 2)
Alyx a Gordon vytvářejí dobrý tým, trochu jako táta s dcerou, který si navzájem kryje záda. Mnohdy jsme ve hře svědkem toho, kdy je Alyx daleko jistější, když je její parťák nablízku a ačkoliv je druhá epizoda vlastně jen o přemisťování z bodu A do bodu B, jejich vzájemné doplňování dokresluje atmosféru napříč příběhem. 

Hru lze zakoupit ve službě Steam za 6,59 euro 

Kratos & Atreus (God of War)
Po smrtí své druhé ženy Kratos vyrazí se synem Atreem na výpravu na nejvyšší horu, kde má podle přání zesnulé rozprášit její popel. Ačkoliv se to může zdát jako lehký úkol, zanedlouho se do cesty začnou klást překážky a tak je otec i syn musí překonávat. Na hře samotné je velmi zajímavé pozorovat právě vztah mezi dvěma hlavními postavami, který se postupem času rozvíjí a upevňuje. 

Hru si můžete zakoupit na PlayStation Store za 1799 korun

Nathan & Sullivan (Uncharted) 
Velmi oblíbená dobrodružná série Uncharted nám odkrývá přátelství, které je spíše jako vztah otce se synem. Sully si vzal Nathana pod svá křídla už jako malého kluka, ve kterém viděl potenciál pro své “podnikání”, ať už v podobě různých kšeftíčků, nebo třeba krádeží vzácných předmětů z muzeí. Sully se vedle Nathana objeví ve čtyřech dílech série a my si tak můžeme užít časté vtípky a historky z jejich minulosti.

První tři díly ze série dobrodružství Uncharted si můžete zakoupit na PlayStation Store za 499 korun

Vito & Joe (Mafia 2)
Jeden (ne tak úplně) český klenot jsem si nemohla odpustit. Vito a Joe jsou nejlepšími přáteli již od mládí, kdy spolu vykrádali auta a dělali podobné “lumpárny”. Poté, co Vita při jedné krádeži zatkli a on musel narukovat do armády se Joe vydal na opačnou stranu a přidal se do jedné vlivné mafiánské rodiny. Když se Vito z vojny vrací, Joe se postará o to, aby byl přijat také. Po celou dobu si kryjí záda a vzájemně na sebe spoléhají. Cokoliv, co se Vitovi během hry přihodí, se snaží Joe napravit, nebo alespoň kamarádovi nabídnout výpomoc.

Hru lze zakoupit ve službě Steam za 7,49 euro

Booker & Elizabeth (Bioshock Infinite)
Děj jsem si musela číst asi tak třikrát, abych ho pochopila, i tak mě ale hra nevysvětlitelným způsobem velmi lákala. Booker se vydává do vznášejícího se města Columbia, kde vládnou zcela jiná pravidla, aby splatil své dluhy. To by se mu ale povedlo pouze v případě, kdyby do New Yorku přivedl dívku jménem Elizabeth, jež má zvláštní schopnosti – cestovat skrze trhliny v čase. Samotný vztah mezi hlavními postavami je vlastně daleko komplikovanější, než by se mohlo zdát. Elizabeth je velmi sečtělá a inteligentní, zároveň hravá a trochu dětinská, oproti poněkud “tvrdšímu” Bookerovi, který se po odmítnutí víry stal soukromým vyšetřovatelem. 

Hru si můžete pořídit za 29,99 euro na Humble Bundle

Jacob and Evie (Assasin´s Creed: Syndicate) 
Další díl oblíbené AC série vás tentokrát zavede do slavné viktoriánské éry a průmyslové revoluce, kdy jako dvojčata Jacob a Evie (lze hrát za oba), čistíte londýnské ulice od zla a bojujete proti ostatním gangům ve městě. Ačkoliv má Jacob svou sestru v opatrovnictví, často je právě Evie ta, která po svém bratrovi žehlí průšvihy, a tak je vám hned zcela jasné, kdo z nich je ten rozumnější. 

Hru si můžete za 39,99 euro pořídit na Ubisoft Store

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X