Domů » Články » 7 Star Wars her, které vás vezmou až na samý okraj galaxie

7 Star Wars her, které vás vezmou až na samý okraj galaxie

Star Wars je obrovský fenomén, který je tu s námi již pěknou řádku let a vychoval nejednu generaci geeků. Není tedy divu, že byla vytvořena spousta her na toto oblíbené téma. Některé byly slabší a některé se staly obrovským kultem. Dnes se tedy podíváme na sedm z nich, které byste rozhodně neměli minout.

Star Wars: Republic Commando
(Xbox, Microsoft PC)

Začneme trochu netradičně. V téhle hře totiž nenajdete žádné světelné meče ani rytíře Jedi. Jedná o čistokrevné FPS, ve kterém jste svědky válečného konfliktu Klonových válek. Společně s jednotkou klonů se podíváte na různé planety, jako je třeba Kashyyyk nebo Geonosis. Hra vyšla na původní Xbox a PC. Nyní si ji lze v rámci zpětné kompatibility zahrát i na Xbox One.

Star Wars: Knights of the Old Republic
(Xbox, Microsoft PC, Mac OS, Linux)

Zřejmě největší a nejlepší RPG ze světa Star Wars. Bioware byl tenkrát v plné síle a dokázali fanouškům ukázat příběhy, které se odehrávaly téměř tři tisíce let před filmovou ságou. Byla zde spousta velkých rozhodnutí, které vás mnohdy přiklonily na temnou nebo světlou stranu síly. Fanoušci marně čekají na třetí díl, který doufám jednou vznikne. Hra byla již ve vývoji, ale nakonec byl projekt zrušen a stal se z něj vlastně první Mass Effect.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
(PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox, Microsoft PC, Mac OS, AmigaOS 4)

Jedna z mých nejoblíbenějších Star Wars her. Přesně 10 let po epizodě VI se ocitáme na planetě Yavin 4, kde legendární Luke Skywalker vede novou akademii pro rytíře Jedi. Ujímáte se tedy role jedno z padawanů. Ovšem zdá se, že Sithové se vrátili a je třeba to nějak vyřešit. Procestujete galaxii a je na vás, zda se přikloníte spíše ke světlé či temné straně. Dle vašeho rozhodnutí měla i hra dva konce, za každou stranu jeden.

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast
(Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox, Microsoft PC, Nintendo GameCube, Mac OS)

Ačkoliv se dle názvu může zdát, že tahle hra je pokračování Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, není tomu tak. Hra navazuje na mnohem starší hru z Jedi Knight série a to Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith. Jako Kyle Katarn se budete snažit porazit temného Jedie Dessana. Vaší nejlepší zbraní je samozřejmě světelný meč, ale k dispozici máte i spoustu blasterů a hlavně schopnosti síly, které lze vylepšovat.

Star Wars Battlefront II (2005)
(Xbox, PlayStation 2, PlayStation Portable, Microsoft PC)

I když existuje již novější verze této hry, té staré rozhodně nesahá ani po paty. Samozřejmě zde bylo veliké zaměření na multiplayer, kde jste mohli hrát za klonové vojáky republiky, nebo třeba droidy. Bylo možné odemykat staré známé hrdiny, od Obi-Wana Kenobiho po mistra Yodu. Kromě multiplayeru obsahovala hra i kampaň, kde jsme svědky toho, jak si veteráni 501. legie podmaňují planetu Mygeeto během Klonových válek, abychom je pak na samém konci viděli při útoku na planetu Hoth, který proběhl v páté epizodě Impérium vrací úder.

Star Wars: The Force Unleashed
(iOS, J2ME, N-Gage, Nintendo DS, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Wii, Xbox 360, Microsoft PC, Mac OS X)

Příběh hry je zasazen mezi Epizody III a IV, kdy je Darth Vader vyslán zabít bývalého rytíře Jedi, jménem Kento Marek. Ten unikl velké čistce a je třeba se o něj postarat. Při jeho zabití zjistíte, že je tu ještě malý syn Galen Marek, který jak se zdá, ovládá sílu. Vader jej tedy vezme s sebou a vycvičí jako Sitha. Galen je poté znám jako Starkiller, který slouží svému mistrovi. Příběh zde výborně rozšířil filmovou ságu. Druhý díl hry již nebyl tak dobrý, co se hratelnosti týče, příběh ale stál za to.

Star Wars Jedi: Fallen Order
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC)

Jako poslední tu máme nejnovější hru od studia Respawn. Po dlouhé době jsme se dočkali výborné příběhové hry, kterou si Star Wars opravdu zaslouží. Mladý padawan Cal Kestis je ve vyhnanství a snaží se skrývat před Impériem, které by ho dozajista ihned zabilo. Jenže se to celé zvrtne a najednou jste na cestě napříč planetami, abyste obnovili rovnováhu sil. Hra kombinuje různé žánry a soubojový systém je hodně podobný tomu z Dark Souls. Nic vám tedy není dáno zadarmo a taktizovat se vyplatí.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X