Domů » Články » 7 strategií, po kterých budete chtít ovládnout svět

7 strategií, po kterých budete chtít ovládnout svět

Strategie je žánr, který se pomalu a jistě vrací a já opravdu jásám. Když si vzpomenu, kolik času jsem strávil v Knights and Merchants nebo Age of Empires, zmocňuje se mě nostalgie. Dnes si tedy ukážeme strategie, které už mají svůj věk ale i ty, které vyšly nedávno.

Age of Empires II
(Microsoft PC, Mac OS, PlayStation 2, Xbox One)

Začneme asi nejznámější strategií všech dob. Druhý díl Age of Empires se dočkal hned několika remasterů a tak si jej můžete užít i na nových počítačích, v plné parádě. Hra neztratila vůbec nic ze svého kouzla. Postupně vedete svou civilizaci od dob temna až počátku renesance. Kampaň obsahuje spoustu historických scénářů a známých postav. Nechybí tu například Johanka z Arku, William Wallace, nebo Saladin.

Civilization (1991 – 2016)
(Microsoft PC, Mac OS)

Teď k trochu jinému druhu strategie. Civilizace je tahová a vždy si můžete dopředu promyslet každý svůj krok. Začínáte v roce 4000 před n. l. a postupně vynalézáte, až se dostanete do budoucnosti. Proti vám jsou jiné civilizace, které jsou ovládané počítačem nebo dalším hráčem. Bitvy zde mohou být velice zvláštní, protože zatímco vy už můžete mít tanky, váš soupeř má pouze koně a vzniká tak zábavný mišmaš.

Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II
(Microsoft PC, Xbox 360)

Výborná hra z prostředí Středozemě, kde se ujmete role trpaslíků a elfů, se kterými budete bojovat proti obávanému Sauronovi. Nechybí zde ani známé postavy z knih a filmů. Můžete si zde vytvořit vlastního hrdinu, přiřadit mu rasu a také vlastnosti, od kterých se bude odvíjet i vaše další hraní. Obsahem hry je i mód War of the Ring, ve kterém vedete boje napříč Středozemím, budujete opevnění a vystřídáte hned několik hratelných ras.

Star Wars: Empire at War
(Microsoft PC)

V předaleké galaxii mají také rádi strategie. Důkazem budiž právě Star Wars: Empire at War, ve které jste se mohli ujmout jak imperiálních, tak rebelských vojsk, projít si známé planety a vesmírné bitvy. Hra je zasazena mezi třetí a čtvrtou epizodu. Dočkáte se zde tedy známých postav, včetně obávaného Darth Vadera. Kromě výborné kampaně obsahovala hra i multiplayer a to pro dva až osm hráčů.

Caesar III
(Microsoft PC, Mac OS)

Caesar byl dost podobný Age of Empires. Hra je ovšem o dost pomalejší a zaměřuje se více na budování města, ekonomiku a uctívání tehdejšího božstva. Musíte samozřejmě ukázat, že římská říše je ta nejlepší a největší. Takže vás čeká spoustu obchodování, rozšiřování měst a také nějaká ta bitva.

Empire Earth
(Microsoft PC)

Hlavní designér Age of Empires se rozhodl udělat si vlastní real-time strategii, a tak vzniklo Empire Earth. Ve hře projdete lidskou historií, která zabírá neuvěřitelných půl miliónu let. Od prvních lidí v Paleolitu, přes různé lidské objevy až do budoucnosti 24. století. Boje se zde vedou na vodě, zemi, ale i ve vzduchu. Kromě klasických bitev šly některé mise vyhrát diplomatikou nebo vyspělou ekonomikou. Hra sice graficky zestárla, ale hraje se pořád skvěle. Pokud vám tedy nezáleží na grafice, můžete si zábavnou formou zopakovat dějepis.

Frostpunk
(Microsoft PC, PlayStation 4, Xbox One)

Poslední hra je nejmladší z dnešních tipů a je až mrazivě dobrá. Frostpunk je zasazen do roku 1886, kdy výbuch sopek Krakatoa a Tambora způsobil vulkanickou zimu. Samozřejmě většina civilizace zemře a ty zbylé máte na starost právě vy. Vláda se totiž rozhodla na severu, kde je velké množství uhlí, postavit takzvané generátory. Ty mají zajistit teplo a být jakýmsi centrem malého městečka. O jeden takový generátor se staráte i vy. Ze začátku jde všechno hladce, ale lidé stále přicházejí. Musíte se tedy rozhodnout, zda budete hodný vůdce, který ovšem bude mít problémy se zásobami, nebo zvolíte tvrdou vládu a nebudete se bát využít ani dětské práce. Rozhodnutí je jen a jen na vás.

0 0 vote
Article Rating
Source :

Vlastní

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X