Domů » Články » 7 taktických realtimových strategií, které potrápí vaše mozkové závity

7 taktických realtimových strategií, které potrápí vaše mozkové závity

Už jsme tu měli budovatelské strategie, a nyní se podíváme na strategie, které potrápí především vaše mozkové závity. Vaším nejlepším přítelem je rychlé uložení/nahrání a věřte, že každé splnění mise bude provázet až opojný pocit.

Commandos: Behind Enemy Lines
(Microsoft PC, Sega Mega Drive)

Čím jiným začít, než sérií Commandos, která vlastně tento žánr určuje dodnes. Na starost jste měli členy speciální jednotky zeleného bareta, odstřelovače, potápěče, ženistu, řidiče a špiona. Ocitáte se za nepřátelskou linií druhé světové války, kde se setkáte s úkoly od sabotáže německých vysílačů, po infiltraci mezi nepřátele. Při hraní vám nesmí umřít ani jeden člen jednotky. Musíte si dobře rozmyslet každý krok a využít různorodé schopnosti jednotlivých postav.

Commandos 3: Destination Berlin
(Microsoft PC, Mac OS)

U Commandos ještě zůstaneme, ale přesuneme se do roku 2003, kdy vyšel poslední strategický díl této série. Hra se ve své době vyznačovala vysokými hardwarovými nároky, které se ovšem odrazily na grafickém zpracování. Hra obsahovala celkem tři kampaně ve Stalingradu, střední Evropě a Normandii. Ačkoliv se v každé z nich setkáme se stejnými postavami, nijak na sebe nenavazují. Každá kampaň sleduje určitou vojenskou operaci, ve Stalingradu například zažijete misi, která jako by vypadla z filmu Nepřítel před branami. Obtížnost se nezměnila a stále je potřeba hodně přemýšlet, jakým způsobem danou misi projdete.

Robin Hood: The Legend of Sherwood
(Microsoft PC, Linux, MorphOS, Mac OS, AmigaOS)

Nyní se podíváme hlouběji do historie. A to společně s Robinem Hoodem, který se po návratu z Křížové výpravy dozvídá, že princ Jan se šerifem z Nottinghamu plánují spiknutí proti právoplatnému králi Richardovi. Společně s Robinem a jeho družinou si projdete různorodé mapy, kde osvobozujete své přátele, vykrádáte pevnosti prince Jana, nebo jsou tu nepovinné mise v podobě přepadávání karavan. Na své výpravy si většinou můžete svou družinu vybrat, aby její schopnosti korespondovaly s danou misí. Přidanou hodnotou budiž i český dabing, který hra při svém vydání u nás obsahovala.

Desperados: Wanted Dead or Alive
(Microsoft PC, Linux, Mac OS)

Hra Desperados je akční realtimová strategie, ostatně jako všechny v dnešních tipech. Ve této bude vaším úkolem pomoci železniční společnosti, které pořád někdo přepadává vlaky. Ujmete se role Johna Coopera a jeho týmu, přičemž každá z postav má jiné schopnosti, které můžete využít dle libosti. Důležité je, aby vám nikdo nezemřel a vy jste se tak mohli dostat dál. Je zde možné naplánovat vašim postavám co mají dělat, a pak už jen sledujete tu skvělou podívanou. Letos navíc vyšel nový, v pořadí již třetí díl této série, který dokazuje, že o tento žánr je stále zájem.

Chicago 1930
(Microsoft PC, Mac OS)

Vítejte v období americké prohibice, kde v ulicích Chicaga zuří válka mezi mafií a policií. Je jen na vás, zda se přidáte k policejnímu týmu, nebo na stranu mafie. Opět ovládáte tým pěti postav, které mají schopnosti jako střelbu, boj z blízka, vrhání nožem, charizma a první pomoc. Hra je sice více akční, ale stále vám nedovoluje udělat chybu, která by vás mohla srazit z vaší cesty za nadvládou Chicaga.

Korea: Forgotten Conflict
(Microsoft PC)

V této hře od českých vývojářů z Plastic Reality Technologies se zhostíte role velitele speciální jednotky. Jak již název napovídá, děj je zasazen do Korejské války. Vývojáři se opravdu netajili inspirací u Commandos a občas si říkáte, jestli nehrajete jen další díl, zasazený do jiné doby. Váš tým má pět členů a tomu také odpovídá zaměření vašich misí, kde nechybí sabotáže, osvobozování rukojmích, nebo únos důležitých osob.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun
(PlayStation 4, Xbox One, Microsoft PC, Linux, Mac OS)

Nakonec se podíváme do Japonska v období Edo. Váš tým je složen z postav, které jsou na první pohled hodně odlišné. Postupně si však začnou rozumět a společně dokážete nemožné. Postavy se totiž během hry vyvíjejí a každý se tu musí postavit svým vnitřním démonům. Velitelem skupiny je nindža Hayato, následovaný samurajem Mugenem, kterého doplňuje mistryně kamufláže Aiko, protřelý sirotek Yuki a starý odstřelovač Takuma. Ti se společně snaží oslabit a následně zničit tyrana Kage-sana. Příběh není tolik podstatný. Prim zde hraje opět hratelnost, která vám nic nedaruje, opět budete ukládat, nahrávat a zkoušet všemožné taktiky, abyste přelstili své nepřátele.

Source :
Vlastní
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X