A Way Out

PC PS4 Xbox One
Sledovat
7

Fajnovka

VIDEO: Vydavatelé to občas prostě pos*rou, bránil EA hlavní designér A Way Out

Jeden z těch veselejších večerů

Letošní E3 přinesla pár nečekaných novinek a i všemi zatracované EA se vytáhlo s originálními kousky. Pozornost na sebe strhla především kooperativní akce A Way Out, která nabízí téměř filmový útěk z vězení za doprovodu živého parťáka. Velkou senzaci udělal i hlavní scenárista hry, který se stal hvězdou internetu díky svému divokému výstupu před kamerou.

Začneme ale nejnovějším počinem švédského studia Hazelight, který nechyběl ani minulý týden na The Game Awards. Během předávání cen se objevil i dříve neviděný trailer plný gameplaye a navíc vývojáři stanovili datum vydání, které padlo na 23. březen 2018 jak pro PC, tak i pro PS4 a Xbox One.

Výbornou zprávu měli tvůrci také pro hráče, kteří si A Way Out chtějí zahrát, ale nemohou přesvědčit kamarády ke koupi. Pro online co-op není potřeba dvou kopií, platící hráč si prostě přizve kamaráda a mohou spolu dokončit celou kampaň. Právě kooperace se má stát alfou a omegou celé hry, tudíž jim tento krok dává smysl.

Mnohem více se do paměti diváků ale zapsalo vystoupení scénáristy a režiséra Josefa Farese, který stojí za Brothers: A Tale of Two Sons. Ještě předtím, než ukázal nový trailer, se chopil mikrofonu a začal nadávat na Oscary a bránil svého vydavatele EA, zatímco Geoff Keighley v pozadí přemítal nad svými životními rozhodnutími.

“Do prd*le s Oscary!” začal řvát alkoholem lehce posilněný Fares s vystrčeným prostředníčkem na kameru. Poté, co se u Keighleyho ujistil, že se může v přímém přenosu nadávat, pokračoval dále. “Joo, je fajn hejtovat EA, bla bla bla… nezajímá mě to. Všichni vydavatelé to občas p*serou, víte?” řekl na jejich obranu. Trvalo to nějakou chvilku, než se Geoffovi podařilo rozjařeného vývojáře přerušit a nechat režii pustit trailer k A Way Out.

Upřímně Fares na pódiu působil trochu jako nechvalně známý režisér Tommy Wiseau, snad jeho počin nedopadne jako film The Room. Záznam z hvězdného vývojářského výstupu si můžete pustit níže.

Čtěte také: Witchfire je novou střílečkou od tvůrců The Vanishing of Ethan Carter

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.