Domů » Články » Herní novinky » A Way Out zabodoval. Během prvních dvou týdnů měl na kontě milion prodaných kopií

A Way Out zabodoval. Během prvních dvou týdnů měl na kontě milion prodaných kopií

Aneb nadávání na Oscary se vyplácí

A Way Out, originální kooperativní adventura od tvůrců Brothers: Tale of Two Sons, zaujala prvním trailerem už na loňské E3. Soudě podle recenzí i aktuálních čísel zájem ze strany hráčů nakonec zůstal – hra má na kontě milion prodaných kopií za první dva týdny. 

Úspěch je to bezesporu obrovský, a to nejen z hlediska prodejů. Na agregátoru Metacritic si A Way Out drží průměrné hodnocení 80/100, v naší recenzi od Adama Dvořáka hra rovněž obdržela pěknou známku.

Švédští autoři v čele s Josefem Faresem, který se proslavil svým vystoupením během prosincových The Game Awards, ani po úspěchu své hry nezahálejí. Již 5. dubna Fares oznámil, že začíná pracovat na novém projektu, který nejspíše zužitkuje jejich dosavadní zkušenosti s kooperativním hraním.

A Way Out vyšel 23. dubna pod záštitou EA Originals, odnoží giganta Electronic Arts, která podporuje nezávislé vývojářské týmy s nadějnými projekty. Pro Farese a jeho Hazelight to znamenalo úplnou obrovskou kreativní svobodu a hlavně 100% podíl z příjmů – EA si z prodaných kopií údajně nevzalo ani dolar.

Čtěte také: Call of Duty: Black Ops 4 údajně upustí od singleplayeru. Nahradí ho battle royale mód

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=VWvRa4D98Zg” /]

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X