Domů » Články » Herní novinky » Hra Abstractism na Steamu těžila potajnu kryptoměny. Generovala i falešné předměty z TF2

Hra Abstractism na Steamu těžila potajnu kryptoměny. Generovala i falešné předměty z TF2

Áááá hra i vývojáři jsou ze Steamu pryč
Kryptoměny Abstractism

Vývoj i těch nejmenších her dá pořádně zabrat, vydání každého počinu na Steamu je proto důvodem k oslavě. Pokud ovšem nejde o hru, která bez vašeho vědomí využije váš počítač k těžení kryptoměn a ještě vás odmění falešnými předměty. Přesně tak fungoval Abstractism.

Nevinně vypadající 2D skákačka si žádala pouhý dolar. Na oplátku slibovala kromě generického gameplaye i sběratelské kartičky a předměty do Team Fortress 2. Bohužel se jednalo o falešné předměty – s těmi opravdovými sdílely maximálně název a obrázek. Ve skutečnosti byly spojeny jen s Abstractism.

Tím ale problémy teprve začaly. Hráči si postupně všimli, že hra používá podezřele moc výkonu z procesoru i grafické karty. Své názory začali větrat v oficiálních recenzích, na které vývojáři překvapivě odpověděli. A nepřekvapivě vše popřeli.

Abstractism podle nich používal hodně výkonu kvůli vysokým nastavením, ve skutečnosti ale vývojářům hra těžila digitální měnu. Valve si všeho naštěstí rychle všiml – zda jejich akci urychlily falešné předměty, které občas nesly rasistické zprávy, nebo těžba kryptoměny, se dá jen spekulovat.

Každopádně hra společně se všemi předměty už ze Steamu kompletně zmizela. Stejně dopadly i stránky vývojářů a vydavatele. Zákrok to byl rázný, podvodníci ale na hře nejspíše vydělali nemalé peníze ještě před smazáním jejich počinu.

Valve navíc zavede opatření proti dalším podvodným hrám a během obchodování s dalšími hráči nabídne možnost upozornit na podezřelé předměty. Jde především o itemy z her, které jsou v obchodě jen krátkou dobu, a popř. obsah z titulů, které nevlastníte nebo jste nikdy nehráli.

Čtěte také: Vydejte se po stopách Jindřicha z Kingdom Come: Deliverance. Pomůže vám oficiální průvodce Posázavím

Abstractism

Jen malá nabídka z falešných předmětů

 

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X