Domů » Články » Herní novinky » Chapadlovití nacisté? Achtung! Cthulhu Tactics spojuje xcomovou hratelnost s okultismem

Chapadlovití nacisté? Achtung! Cthulhu Tactics spojuje xcomovou hratelnost s okultismem

Svět Cthulhu si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek titulů. Kromě Call of Cthulhu a The Sinking City se ovšem na obzoru rýsuje poněkud netradiční titul ze stejného univerza. Achtung! Cthulhu Tactics spojuje tahový XCOM s novými mechanikami a chapadlovitým šílenstvím.

Celý příběh se odehrává v době, kdy Třetí říše už byla na pokraji prohry, a tak se nacisté rozhodli pro poněkud radikální řešení, jak zvrátit průběh posledních momentů války. Ponořili se do temných a zvrácených okultních praktik, podlehli prastarému božstvu a narostla jim chapadla. A váš čtyřčlenný tým speciálních jednotek Spojenců má za úkol vyčmuchat souvislosti mezi Cthulhu a nacistickým vojskem. A zároveň udržet svůj zdravý rozum.

Pakliže jste někdy hráli XCOM, budete se v Achtung! Cthulhu Tactics cítit jako doma – autoři převzali několik klíčových mechanik a snažili se je ještě více oživit. Pole viditelnosti všech postav se ve hře považuje za jakousi „zónu světla“, v níž nepřátelé budou trpět postihy ke svým vlastnostem, zatímco naopak vaše postavy získají bonusy. V temném prostředí tomu bude ovšem úplně naopak.

Každá z hratelných postav má svůj vlastní příběh i motivy. A víte, kam tohle běžně vede – čím procítěnější bude, tím hůře snesete její smrt na bojišti. Stejně tak se ale klidně může stát, že vám ji nacisté unesou. Ano, pro doplnění čtyřky dostanete záložní postavu, která ale nebude zdaleka tak dobrá jako původní parťák, a vy se tak budete muset vypravit na záchrannou misi, abyste svého oblíbence osvobodili.

Ptal jsem se i na nějaké možnosti kompetitivního multiplayeru, milý britský chlapík mi nicméně oznámil, že se žádný nechystá. „Do prd*le s každým, kdo by chtěl hrát za nácka,“ upřesnil svůj postoj k režimu pro více hráčů. Achtung! Cthulhu Tactics vychází 4. října.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=DJu_kOWFBqE” /]

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X