Domů » Články » Aféra s Blizzardem pokračuje, oficiální čínský účet se obul do Bliztchunga

Aféra s Blizzardem pokračuje, oficiální čínský účet se obul do Bliztchunga

O aféře kolem Blizzardu jsem vás již jednou informoval, nyní ale situace dostává zase jiné obrátky. Vložil se do toho totiž oficiální čínský účet Netease, který je partnerem Blizzardu.

Na sociální síti Weibo se objevilo prohlášení, kde se celkem nevybíravým způsobem pustili do Blitzchunga. “Jsme rozhorčeni nad tím co se stalo minulý víkend na turnaji Asia Pacific Hearthstone Grandmasters. Je nám proti srsti jakékoliv politické vyjádření hráčů během herních akcí. Kdokoliv další se zapojí do protestu, bude zabanován a pokud se bude jednat o moderátora, okamžitě s ním ukončujeme spolupráci. Chceme chránit naší národní hrdost,” píše se v prohlášení.

Je to tedy o hodně drsnější vyjádření, než podal americký Blizzard, který se pouze odvolával na článek 6.1 v jejich pravidlech. Zde se píše, že Blizzard může udělit trest každému, kdo by chtěl poškodit jméno společnosti nebo by urážel velkou část veřejnosti. Je tu samozřejmě velká část lidí, kteří se za Blitzchunga postavili. Jedním z nich je dokonce Hearthstone komentátor Nathan „ThatsAdmirable“ Zamora který řekl, že se nebude účastnit zbytku sezóny Grandmasters a odmítá moderovat i letošní BlizzCon. K Zamorovi se přidal i bývalý hráč Brian Kibler. Podle něj Blizzard překročil hranice a tedy ani on se nebude účastnit žádného z oficiálních streamů.

Taktéž se rozhodlo protestovat téměř 30 zaměstnanců Blizzardu přímo u sochy orka před vstupem do společnosti. Nápisy “Na každém hlasu záleží” a “Myslete globálně” zůstávají stále zakryté. Protestující zaměstnanci si s sebou přinesli deštníky, které jsou typickým znakem Hongkongských protestujících.

Někteří se i anonymně vyjádřili pro server DailyBeast. “Kroky Blizzardu proti Blitzchunogovi jsou hrozné, ovšem ne překvapivé. Blizzard vydělává v Číně spoustu peněz, takže si raději nebudou stát za svými hodnotami,” řekl jeden ze zaměstnanců. Do protestu se zapojují i cosplayeři, například cosplayerka Zephronica. Ta upravila kostým Mei, která ve hře Overwatch zastupuje Čínu. Inspirovala se právě u Hongkongských protetujících a tak Mei nechybí deštník, ochranná maska přes obličej a samozřejmě transparent.

Lidé také vyzývají účastníky letošního BlizzConu aby přišli v kostýmech Medvídka Pú, nebo využily jiné protičínské symboly. Další formou bojkotu je i hromadné mazání účtú. Díky velkému odlivu hráčů se Blizzard rozhodl zablokovat obě formy autentifikace přes email a sms. Pokud si tedy nyní chcete zrušit účet, musíte zaslat fotografii své občanky, dle některých hráčů nemáte ovšem ani tak vyhráno. Blizzard vám zkrátka zrušení účtu nemusí povolit. Zde je přesně patrné vítězství peněz nad morálkou. Přece jen, čínská společnost Tencent vlastní v Blizzardu celých 5% a minulý rok tvořil příjem z asijsko-pacifického 12%, což opravdu není málo.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X