Domů » Články » Herní novinky » Herní veletrhy » E3 » E3 2019 » Age of Empires 2: Definitive Edition potvrzeno na E3, vyjde letos na podzim

Age of Empires 2: Definitive Edition potvrzeno na E3, vyjde letos na podzim

Legendární strategická hra Age of Empires 2 letos oslaví 20 let od svého vzniku a v souvislosti s tím se dočká i péče v podobě remasterované verze.

Kdo by neznal tento herní klenot, který se nesmazatelně vryl do paměti všem hráčům realtimových strategií. Remasterované edice Age of Empires I, II, a III byly poprvé ohlášeny v roce 2017 a my, nyní po konferenci Microsoftu na letošní E3, víme další informace a dočkali jsme se prvního traileru na AoE 2: Definitive Edition.

Není to ale poprvé, co bude Age of Empires 2 remasterováno. V roce 2013 již vyšla HD verze, která přinesla lepší rozlišení a textury, přidala prvky jako achievementy, tabulky skóre hráčů, matchmaking.

Definitive edition toho ale přinese mnohem více a můžeme ji považovat za zcela “novou” hru. Součástí této edice bude i veškerý doposud vydaný Age of Empires 2 obsah. Těšit se můžeme na novou grafiku podporující až 4K rozlišení, remasterované audio a nový herní obsah. Autoři nezapomněli ani na drobná vylepšení jako např. automatické obnovování farem.

Z přidaného herního obsahu se můžeme těšit na:

  • novou kampaň pojmenovanou “The Last Khans”
  • 4 nové národy: Bulhaři, Kumáni, Litevci a Tataři. Celkový počet hratelných národů se tak zvýší na 35
  • nový spectator mód a vylepšení herního rozhraní pro turnaje v AoE 2

Vydání hry je naplánováno na podzim roku 2019 a bude k dispozici na Xbox Game Pass pro PC, Microsoft Store a také na Steamu. Hra bude v multiplayeru umět propojit hráče Windows 10 i Steam verzí. V souvislosti s oznámením AoE 2: Definitive Edition jsme se také dočkali informace, že již vydaná hra Age of Empires: Definitive Edition, která ale dosud nebyla k dispozici na Steamu se zde objeví v srpnu tohoto roku a taktéž nabídne propojení hráčů jak s verzí na Steamu, tak Windows 10.

A pokud si chcete zahrát remasterovanou verzi legendární AoE 2 s předstihem, můžete se zkusit přihlásit do uzavřené bety:

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X