Domů » Články » Retro seriál: Airwolf

Retro seriál: Airwolf

Dnes zavzpomínáme na seriál, který chtěl být stejně úspěšný jako Knight Rider, místo toho ale upadl do zapomnění. Ať už to bylo právem nebo ne, jako dětem nám to bylo úplně jedno a spousta z nás toužila mít nejen úžasného KITTA, ale i supermoderní helikoptéru s cool zbraněmi.

Po dlouhých letech vývoje a testování je high-tech helikoptéra s kódovým označením Airwolf hotova a připravena ukázat se americkému senátorovi při předváděcím testu. Její pilot a zároveň designér, doktor Charles Henry Moffet ji ale během něj unese, dopraví do Libye a předá Muammaru Kaddáfímu. A to CIA, jejíž odnož Airwolfa vytvořila, nemůže nechat jen tak. Přesvědčí proto bývalého testovacího pilota jménem Stringfellow Hawke, který s helikoptérou létal, aby ji získal zpět. Ten souhlasí, ale po záchraně Airwolfa schová a odmítne ho vydat vládě. Učiní tak v případě, že najdou jeho bratra, ztraceného ve Vietnamu. Obě strany se nakonec dohodnou na kompromisu a Hawke začne pracovat na misích pro stát a CIA. 

V hlavní roli Stringfellowa Hawkea se objevil Jan-Michael Vincent, ve vedlejších rolích jsme mohli vidět Alexe Corda, Ernesta Borgnineho (Red, Dobrodružství Poseidonu) nebo Jean Bruce Scott. Seriál má čtyři série a podle některých fanoušků kvalita dílů s každou sérií upadala. Jedná se o klasický osmdesátkový akční titul, takže v něm nelze hledat nějaké hluboké myšlenky a trikově už také neobstojí. Jeho znělka je však nezapomenutelná.

Source :

IMDB, CSFD

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X