fbpx

Alex Hutchinson odešel z Ubisoftu. Založil si vlastní studio

Chce vyvíjet menší hry

Vývoj her je dynamická práce a občas i hlavouni velkých zaběhnutých projektů potřebují pauzu od AAA titulů. Alex Hutchinson, tvář dvou ubisoftích franšíz, je toho nejčerstvějším důkazem -odešel od svého dosavadního chlebodárce a založil si vlastní nezávislé studio.

Ředitel vývoje Assassin’s Creed 3 a Far Cry 4 se rozhodl po sedmi letech opustit řady Ubisoftu a založit si vlastní studio v Montrealu. Není na to ovšem sám – shromáždil kolem sebe několik herních veteránů včetně Reida Schneidera, který se s ním zná od prací na The Sims 2 a Spore. Odchod oznámil svých sledujícím na twitteru, kde zároveň dodal, že je pyšný na svou dosavadní práci.

V tuto chvíli je Typhoon Studios ve velice rané fázi provozu, jak ostatně Alex Hutchinson tweetuje s humorem. „V dohledné budoucnosti asi nebudeme mít co oznámit, jelikož musíme nabrat nové lidi, dokoupit kávovar a dát dohromady nábytek z Ikei,“ dodává.

Podle některých zahraničních novinářů už má v hlavě načrtnutý koncept pro novou hru, zřejmě ale nepůjde o AAA titul, na které byl zvyklý v barvách Ubisoftu. V minulosti sám říkal, že vývoj blockbusterů mu v mnohém nevyhovuje. Uvidíme, s čím se za pár let ukáže.

Čtěte také: Zaklínač 4? Nevíme, popřemýšlíme, prohlásil CD Projekt RED

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz