AMD přichází s novými grafickými kartami série RX 500. Konkurují hlavně cenou

Červený tým se dočkal posil

Vývoj technologií se s příchodem počítačů několikanásobně zrychlil. Místo roků čekáme na nové kusy hardwaru sotva pár měsíců a hry díky tomu rostou s nimi. Bohužel jsou díky tomu skoky dopředu menší a menší. Nová série RX 500 od AMD je toho zářným příkladem.

Červený tým se loni po dlouhé odmlce vrátil s úplně novou architekturou pro grafické karty. Polaris nabídla pořádný výkon za hodně příjemnou cenu, díky čemuž se AMD opět vrátilo na výslunní. Od jejího oznámení neuběhl ani rok a již jsme se dočkali nové série.

Grafiky z řady RX 500 bohužel nepřináší zrovna velký skok ve výkonu. Doopravdy se totiž jedná o stejné čipy, které sedí v loňských kartách, jen vyrobené dokonalejším výrobním postupem. Jejich specifikace se tedy téměř neliší, jen přichází s mírně vyšší taktovací frekvencí. Cenovka zůstává naštěstí téměř stejná.

Jedinou novinkou je karta RX 550, která se svou nízkou cenou a malým výkonem míří spíše na méně náročné uživatele. RX 580, 570 a 550 jsou již nyní v zahraničí dostupné, k nám se dostanou v následujících týdnech. RX 560 si na svou premiéru počká na začátek května.

Čtěte také: AMD představilo procesory řady Ryzen 5. Ceny potěší

AMD RX 500

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.