Domů » Články » Herní novinky » Německá kancléřka Angela Merkelová odstartuje letošní Gamescom

Německá kancléřka Angela Merkelová odstartuje letošní Gamescom

Wunderbar!
Angela Merkel

Geekovská kultura se v pozitivním slova smyslu dostávají pozornosti politiků až v posledních letech. Velkou zásluhu na tom mají jednak filmy od Marvelu, lví podíl ale mají i e-sportové turnaje a různá herní setkání po celém světě. A právě na jednu z největších pařanských akcí v Evropě se chystá i německá kancléřka Angela Merkelová.

Pro GamesCom je tato návštěva velkou poctou. Ročně přiláká přes 300 tisíc návštěvníků, což z kolínské výstavy dělá jednu z ryze největších herních akcí na světě. Uznání od nejvýraznější postavy evropské politiky až do letoška prostě chybělo.

Rozhodně se nejedná o malé přikývnutí. Merkelová tímto krokem potvrzuje, že GamesCom není jen kdejakou herní výstavou. Srpnová sešlost hráčů, vývojářů a fanoušků tím povýšila na jeden z hlavních eventů v celém Německu.

Paradoxem je fakt, že se Merkelová ohledně her nikdy veřejně nevyjádřila, přestože Německo rozhodně hraje obrovskou roli v evropském i světovém herním rybníčku. Návštěva je spíše jednou z řady oficialit, které má na listině, jako ostatně u každého jiného politika.

Čtěte také: Hitman slaví svobodu. První lokace je nyní hratelná úplně zdarma

Angela Merkel

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X